КОНГРЕС США ОБМЕЖИВ ПРАВО ПРЕЗИДЕНТА СКАСОВУВАТИ САНКЦІЇ ЩОДО ІРАНУ

03.02.2016 18:25

Палата представників Конгресу США 2 лютого схвалила законопроект, запропонований Республіканською партією, який забороняє президенту США скасовувати санкції щодо Ірану. Голосування за партійною ознакою не було достатньо переконливим, щоб скасувати вето, для чого потрібно дві третини підтримки голосів у обох палатах Конгресу. За документ у вівторок проголосували 246 конгресменів, 181 – висловився проти.

Відповідний законопроект зокрема обмежує право Білого дому знімати вже накладені санкції до іранських фізичних осіб та фінансових інститутів, поки президент не засвідчить у Конгресі, що вони були залучені до ракетної програми Ірану чи терористичної діяльності.

Про скасування санкцій, пов’язаних із іранською ядерною програмою, США та ЄС оголосили в ніч на 17 січня – після оприлюднення звіту МАГАТЕ про виконання Тегераном умов укладеної в липні 2015 року угоди зі світовими державами.

17 січня Вашингтон оголосив про запровадження нових санкцій щодо іранських компаній та осіб, пов’язаних з ракетною програмою Ірану. Тегеран заявляє, що виконує зобов’язання за ядерною угодою зі світовими державами.

comments powered by HyperComments

Последние