ПОЛЬСЬКИЙ СЕЙМ УХВАЛИВ СКАНДАЛЬНИЙ ЗАКОН ПРО ПРОКУРАТУРУ

30.01.2016 06:03

Депутати польського парламенту ухвалили законопроект, який передбачає обʼєднанння функцій міністра юстиції та генерального прокурора.
Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.
За ухвалення законопроекту проголосували 236 депутатів, 209 висловилися проти.
Відтак, з 4 березня, у Польщі обʼєднуються посади генерального прокурора і міністра юстиції, що означає фактичне позбавлення прокуратури незалежності.
Новий генеральний прокурор отримає можливість безпосередньо втручатися у роботу прокуратури, отримає право видавати постанови, накази і команди. 
Окрім того, зміни до законодавства передбачають ліквідацію військової прокуратури, створення регіональних прокуратур замість апеляційних.
Також з дати вступу закону в силу, закінчується термін повноважень прокурорів, призначених раніше для виконання функцій у підрозділах загальної прокуратури.
Польська ліберальна опозиція, яка розкритикувала цей законопроект, говорить про те, що обʼєднання функцій генерального прокурора і міністра юстиції, фактично, зробить прокуратуру підконтрольною правлячій партії "Право і Справедливість".
Адже новим генеральним прокурором стане Збігнєв Зьобро, нинішній міністр юстиції, який  представляє партію "Право і Справедливість".
Нагадаємо, 15 січня польський парламент ухвалив прийняв поправки до низки законів, що регулюють доступ спецслужб до особистої інформації громадян.
Як відомо, 13 січня Європейська комісія вирішила розпочати процедуру перевірки щодо Польщі у звʼязку з ухваленням закону про Конституційний суд та останніх змін у законодавстві про ЗМІ.
Детальніше про останні зміни у політичному житті Польщі читайте у статті "А тепер, курва, ми" - як змінилася Польща за лічені місяці нової влади.

comments powered by HyperComments

Последние