ПРАВООХОРОНЦІ ЗАПОБІГЛИ ПРИВЛАСНЕННЮ 480 МЛН ГРН, ВИДІЛЕНИХ У РАМКАХ КІОТСЬКОГО ПРОТОКОЛУ

29.01.2016 18:34

Фахівці Департаменту захисту економіки Національної поліції України встановили, що державне підприємство збиралось виділити 480 мільйонів гривень сумнівному товариству, якому посадовці допомогли перемогти у тендері. Про це УНН повідомили в прес-службі ГУ Національної поліції України.
Так, у межах фінансування проектів цільових екологічних інвестицій, які здійснюються за кошти, виділені в рамках Кіотського протоколу, підприємством проведено “відкриті” конкурсні торги на загальну суму понад 780 мільйонів гривень. Переможцем в зазначених торгах стало сумнівне товариство, яке мало отримати 480 мільйонів гривень на виконання робіт та послуг.
Зазначається, з кінця листопада минулого року керівником, головним бухгалтером та засновником вказаного підприємства значиться житель Донецька. Двоє працівників, які, начебто, там працюють, не змогли б виконати повний об’єм заявлених товариством робіт. За 12 років існування вказане товариство жодного разу не ставало переможцем тендерних торгів. Розмір статутного капіталу підприємства складає 16,5 тисяч гривень.
Всупереч Закону України “Про здійснення державних закупівель” представники державного підприємства “допомогли” отримати перемогу “необхідному” товариству. Відсутність спеціального устаткування, кваліфікованих працівників, фінансової спроможності товариства фактично могло призвести до зловживань з боку його посадових осіб при використанні бюджетних коштів та зривів строків виконання робіт.
Таким чином, працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції України завадили злочинним намірам представників держпідприємства та не дозволили їм і заволодіти бюджетними коштами у сумі понад 480 мільйонів гривень.
За цим фактом слідчі Головного слідчого управління Національної поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.15, ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

comments powered by HyperComments

Последние