ГЕНСЕК РЄ: АЗЕРБАЙДЖАН ДОСЯГ ДНА В ПОРУШЕННІ ПРАВИЛ РАДИ ЄВРОПИ

28.01.2016 08:22

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд стверджує, що Азербайджан "досяг дна" у порушенні рішень Європейського суду з прав людини.
Про це він заявив у вівторок у своєму зверненні до Парламентської асамблеї РЄ, повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".
Про проблеми з Азербайджаном він заявив під час обґрунтування своєї тези про те, що нині з’явилася загроза Конвенції з прав людини відразу в декількох країнах.
За його словами, найгрубішим порушенням стало те, що Азербайджан не звільняє політичного в’язня Ільгара Мамедова, щодо якого є рішення ЄСПЛ про те, що його ув’язнення мало політичні мотиви.
"Це – єдиний такий ув’язнений в Європі. В інших випадках, де суд у Страсбурзі визнавав порушення відповідної екзотичної статті 18 (про політичні переслідування), були звільнення або рішення були скасовані", - заявив він, нагадавши, що азербайджанський ув’язнений лишається за ґратами протягом двох років, а влада ігнорує численні звернення Страсбурга.
Ягланд оголосив, що через це вимушений вперше за час роботи в РЄ застосувати спеціальну статтю конвенції і надіслати до Баку спеціальну місію, "щоб досягнути звільнення Мамедова".
"Шановні, це (порушення, що відбуваються в Азербайджані) – рівень дна. Якщо це не найнижчий рівень, то що може бути дном?" - обурився він, викликавши оплески в залі.

comments powered by HyperComments

Последние


17:04Светодиодный профиль