BBC ПОКАЗАВ ФІЛЬМ ПРО «ТАЄМНІ БАГАТСТВА ПУТІНА»

26.01.2016 11:09

Телеканал BBC One показав документальний фільм Річарда Білтона «Таємні багатства Путіна», в якому російського президента Владіміра Путіна звинувачують у тому, що він використовував свою владу, щоб накопичити таємні статки.

За оцінкою автора фільму, Путін - найбагатша людина в Європі. Його статки оцінюються в 40 мільярдів доларів.

 

Річард Білтон зустрівся з колишніми кремлівськими інсайдерами, які стверджують, що знають, як Путін ховає свої багатства.

Корпорація «Двадцятий трест»

«У Путіна є нерухомість в Іспанії», – заявив у фільмі підполковник юстиції РФ Андрій Зиков, цитує «Дождь».

 

Гроші на будівництво котеджів були нібито переведені в Іспанію корпорацією «Двадцятий трест». За фактом розкрадання бюджетних коштів керівництвом цієї корпорації було заведено кримінальну справу, яку розслідував Зиков, будучи тоді слідчим з особливо важливих доручень. Він стверджує, що у розкраданні коштів цим акціонерним товариством замішаний особисто Путін, за чиєю ініціативою воно і було створено.

Крім того, російський бізнесмен Макс Фрідзон у фільмі звинувачує Путіна в тому, що той нібито отримав 4% нафтової компанії Фрідзона, коли був заступником мера Санкт-Петербурга. Компанія отримала ексклюзивні права на поставку авіапалива в аеропорт «Пулково». За словами Фрідзона, спочатку Путін просив собі частку в розмірі 15%, проте ні в яких документах це не було зазначено. Кремль, у свою чергу, подібні звинувачення заперечує.

Колишній глава «Совкомфлота» Дмитро Скарга розповів, що люди з близького оточення Путіна називають його Михайлом Івановичем – так звучить псевдонім президента РФ.

 

Скарга також розповів телеканалу, що в березні 2002 року координував передачу Путіну яхти «Олімпія» від Романа Абрамовича за 45 мільйонів доларів. За утвердженнями співрозмовника, судно було передане Путіну через офшорну компанію, але справжнім власником був особисто президент. «Поточні витрати на яхту оплачувалися з російського бюджету», – стверджує Скарга.

 

Частим гостем яхти був, зокрема, друг президента Геннадій Тимченко, який до 2014 року був власником нафтотрейдера Gunvor. У фільмі сказано, що у Путіна нібито були інвестиції в цій компанії. Адвокати Тимченко категорично заперечують звинувачення, називаючи їх пропагандою.

В той же час, прес-секретар російського президента Дмітрій Пєсков звинуватив BBC у наклепі.

«Зміст цього матеріалу BBC – це чистий вимисел і наклеп, які не мають під собою ніяких підстав», – заявив Пєсков журналістам.

Нагадаємо, заступник міністра фінансів США звинуватив Владіміра Путіна в участі в корупційних схемах.

comments powered by HyperComments

Последние