У ДАНІЇ ВИРІШАТЬ, ЧИ ВИЛУЧАТИ В МІГРАНТІВ ЦІННІ РЕЧІ

26.01.2016 18:45

Парламент Данії у вівторок голосуватиме щодо спірного законопроекту, який пропонує вилучити в прохачів притулку цінності, аби заплатити за їхнє утримання.
Його анонсували на початку місяця. Тоді проект різко розкритикували.
Данська влада наполягає, що така політика ставить мігрантів в один ряд із безробітними громадянами країни, які мають продавати своє майно, яке перевищує певний рівень вартості, аби претендувати на пільги.
Як видається, проект, який має широку міжпартійну підтримку, може перетворитись у закон.
Уряд голосуватиме також щодо іншої спірної пропозиції - відтермінування возз'єднання родини для біженців та мігрантів.
Данія розраховує цьогоріч прийняти приблизно 20 тисяч прохачів притулку, порівняно із 15 тисячами минулого року, повідомило міністерство інтеграції BBC News.
Країна наполягає, що нові закони потрібні, щоб зупинити потік біженців, який триває попри те, що Данія і Швеція нещодавно посилили свої кордони.
Критика ООН
Багато хто порівняв цей план із конфіскацією цінностей в євреїв під час Другої світової війни.
Міністр інтеграції Інгер Стойберг була вимушена заявити, що в мігрантів не забиратимуть жодної речі, яку вважатимуть "сентиментальною".
Закон застосовуватимуть щодо готівки або цінних речей, які перевищують 10 тисяч крон, що приблизно 1 450 доларів. Цю межу підняли із трьох тисяч крон через заперечення.
Агентство ООН у справах біженців застерігає, що така пропозиція порушує Європейську конвенцію з прав людини, Конвенцію ООН про права дитини та Конвенцію ООН у справах біженців.
Однак і правляча правоцентристська партія "Венстре" і права "Датська народна партія", яка виступає проти імміграції, підтримали законопроект. Це означає, що його, швидше за все, ухвалять.
Прем'єр-міністр Ларес Лекке Расмуссен, який є лідером "Венстре", проігнорував критику, назвавши пропозицію "найбільш неправильно зрозумілим законопроектом в історії Данії".
Cкладний вибір
Зараз мета Данії, колишнього борця за права біженців, - зробити країну менш привабливою для шукачів притулку.
Партія пана Расмуссена в червні минулого року виграла вибори, пообіцявши "негайне уповільнення" припливу біженців до Данії.
"Дискусії про біженців та іммігрантів, безсумнівно, стали жорсткішими," - сказав агенції AFP лідер "Національної партії" Кашіф Ахмад.
Тисячі біженців та інших мігрантів прибули до Данії цього року, прибувши нелегально через море в південній частині Європи. Багато з них прямують до Швеції.
Кілька країн ЄС заявили в понеділок, що вони планують до двох років продовжити тимчасовий прикордонний контроль, який ввели в останні місці, аби зменшити кількість мігрантів, що в'їжджають з сусідніх країн.
Цю заяву зробили після зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС в Амстердамі.

comments powered by HyperComments

Последние