ЗМІ: КРАЇНИ ЄС НЕ ЗМОЖУТЬ КУПУВАТИ РОСІЙСЬКИЙ ГАЗ БЕЗ ЗГОДИ ЄВРОКОМІСІЇ

26.01.2016 16:10

Також за новими поправками до законодавства всі міжурядові угоди з енергетики повинні узгоджуватися з Єврокомісією до їх підписання, а всі неєвропейські постачальники газу - повідомляти регулятору про параметри довгострокових контрактів, які можуть бути запитані "для оцінки його впливу на енергетичну безпеку", передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

У розпорядженні видання опинилися два законопроекти Єврокомісії (ЄК), які повинні стати базовими документами для Енергосоюзу ЄС, що створюється. Перший присвячений створенню механізму обміну інформацією про підготовлювані та укладені міжурядові угоди у сфері енергетики. Другий являє собою суттєві поправки до Директиви про безпеку газових поставок від 2010 року, прийнятої у відповідь на російсько-українську газову кризу 2009 року.

Згідно з першим документом, жодна країна ЄС більше не зможе укласти міжурядову угоду в енергетичній сфері без схвалення ЄК. Це питання стало головним болем для Брюсселя кілька років тому, коли європейські країни - учасниці проекту South Stream уклали угоди з Росією на умовах, які у ряді випадків суперечили внутрішньому законодавству ЄС - Третьому енергопакету.

Тепер якщо країна ЄС захоче підписати з іншою державою міжурядову угоду в енергетиці, вона повинна повідомити ЄК про початок переговорів і регулярно повідомляти про їхній перебіг. ЄК отримує право надіслати на переговори свого спостерігача. Той, у свою чергу, може давати поради переговорникам. Підсумкова угода повинна бути схвалена Брюсселем перед підписанням і перед ратифікацією

Нововведення не поширюються на комерційні контракти, і, щоб закрити цей пробіл, ЄК пропонує зобов'язати партнерів всіх постачальників газу з-за меж ЄС надавати дані про свої довгострокові (більше року) контрактах на купівлю газу. Повідомити потрібно буде термін дії контракту, мінімальні і максимальні добові, місячні та річні обсяги, точки здачі газу, а також контрактні умови припинення поставок. Якщо група осіб постачальника має контракти з групою осіб європейського покупця і такі контракти забезпечують більше 40% споживання газу у відповідній країні ЄС, покупець зобов'язаний звітувати не тільки перед місцевим регулятором, але і безпосередньо перед ЄК. По суті справи, із усіх зовнішніх постачальників газу таким критерієм відповідають тільки постачання "Газпрому" до країн Центральної та Східної Європи.

comments powered by HyperComments

Последние