В ІРАНІ ЗАТРИМАЛИ 100 УЧАСНИКІВ НАПАДУ НА ПОСОЛЬСТВО САУДІВСЬКОЇ АРАВІЇ

26.01.2016 14:54

В Ірані з моменту нападу на посольство Саудівської Аравії було затримано близько 100 учасників інциденту. Про це повідомив представник судової влади Ірану Голям Хусейн Мохсені Ежеї, передає Le Point.

При цьому частину із затриманих вже випущено на свободу.

"Повинен сказати, що від самого початку аж до сьогодні було затримано близько 100 осіб, деякі з них були випущені на свободу", — заявив Ежеї.

За його словами, за підозрою в організації нападу раніше був затриманий колишній студент одного з вишів на півночі Ірану, який проходив програму дистанційного навчання.

Влада Ірану у вівторок повідомила про затримання ключового організатора заворушень біля посольства Саудівської Аравії. За наявною у них інформацією, напад не носив спонтанного характеру, а був повністю організований затриманим, який віддавав розпорядження і вказівки із-за кордону.

Нагадаємо, що учасники акції в Тегерані влаштували погром у саудівському посольстві та підпалили його.

Конфлікт арабських країн з Іраном виник після страти 2 січня в Саудівській Аравії 47 осіб, в тому числі богослова Німра аль-Німра, який був одним із лідерів шиїтської громади в цій країні. Це викликало акції протесту в країнах регіону (як в Ірані, так і з боку шиїтів в Саудівській Аравії, Бахрейні та Іраку).

Саудівська Аравія і ряд її союзників, включаючи Бахрейн, Кувейт, Судан і Сомалі, розірвали дипломатичні зв'язки з Тегераном на знак протесту проти нападів на саудівські дипломатичні місії в Ірані.

comments powered by HyperComments

Последние