ГРЕЦІЯ ТА ІРАН ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО ПОСТАЧАННЯ НАФТИ

25.01.2016 17:09

Грецька нафтова компанія Hellenic Petroleum і іранська державна нафтова компанія NIOC за підсумками переговорів підписали довгострокову рамкову угоду про постачання іранської нафти.
Про це повідомила грецька компанія, пише Прайм.
"Угода включає в себе співпрацю в області поставок нафти, з негайним початком поставок, і врегулювання невирішених фінансових питань, які виникли в результаті міжнародних санкцій, введених в 2011 році", - повідомила грецька компанія.
Керівництво Hellenic Petroleum висловило задоволення укладенням угоди, яке, на думку компанії, в інтересах обох сторін.
Іран був одним з головних постачальників нафти до Греції - в 2011 році Греція закуповувала в Ірані щодня по 100 000 барелів нафти, третину імпорту.
У 2012 році у зв'язку з введенням санкцій Афіни змушені були відмовитися від закупівлі іранської нафти.
Кілька місяців тому почалися консультації з погашення боргу грецької нафтової компанії, пов'язаних із закупівлями сирої нафти в Ірані в період між груднем 2011 року і березнем 2012 року з довгостроковим контрактом з NIOC.
Hellenic Petroleum не змогла погасити свої борги до червня 2012 року через міжнародну банківську систему, оскільки після введення міжнародних санкцій не приймалися платежі на користь іранських банків і державних компаній.
Після того, як 30 червня 2012 були введені санкції з боку ЄС, припинився прийом сирої нафти з Ірану або були зупинені платежі на адресу NIOC.
Сума боргу офіційно не повідомляється.
За даними двох різних джерел в енергетичному секторі, борг становить від 400 млн євро до 800 ммлн євро.

comments powered by HyperComments

Последние