США І РФ БЛИЗЬКІ ДО КОМПРОМІСУ ЩОДО СИРІЙСЬКИХ ПЕРЕГОВОРІВ, - ДЖЕРЕЛО

25.01.2016 12:11

Росія і США близькі до того, щоб знайти компроміс, необхідний для початку переговорів з мирного врегулювання сирійського конфлікту, повідомляє агентство Bloomberg.

Передбачається, що офіційно про компроміс може бути оголошено вже в понеділок, 25 січня.


Одна з головних причин розбіжностей полягала у складі учасників процесу. Росія виступала проти участі в переговорах "Армії ісламу" - делегації від опозиційних угруповань, підтримуваних Саудівською Аравією. У той же час РФ наполягала на необхідності участі в обговоренні колишнього заступника глави уряду Сирії Кадрі Джаміля і одного з лідерів курдів Салеха Мусліма.
За даними агентства, сторонам таки вдалося домовитися, і обидві делегації будуть присутні на переговорах. Їх запрошенням до Женеви займеться спецпосланець ООН по Сирії Стефан де Містура, якому до понеділка належить завершити консультації з усіма учасниками врегулювання.

Організатори зустрічі сподіваються посадити за стіл переговорів офіційних представників влади та опозиції Сирії. Проведення заходу не раз опинялося під загрозою зустрічі, але все-таки відбудеться, впевнений держсекретар США Джон Керрі.

comments powered by HyperComments