У ЄВРОПАРЛАМЕНТІ ХОЧУТЬ ВВЕСТИ КОНТРОЛЬ ЗА РЕФОРМАМИ В УКРАЇНІ

22.01.2016 06:52

Угода про асоціацію ЄС з Україною, Грузією і Молдовою є впливовим механізмом, який допоможе цим країнам провести всі необхідні реформи

Про це у середу, 20 січня, заявила глава делегації Європарламенту "Євронест" Хайді Гауталі, передає depo.ua з посиланням на DW.

"А ми повинні надати їм всю можливу допомогу і запропонувати скористатися кращим досвідом реформ країн-членів ЄС", - сказала Гауталі на дебатах "Угода про асоціацію з Грузією, Молдовою і Україною" в Європарламенті.

У той же час вона висловилася за введення жорсткого механізму контролю за проведенням реформ, зокрема, в Україні.

"Ми повинні переконатися, що про реформи там кажуть не тільки заради шоу", - підкреслила Хайді Гауталі.

Її підтримав і євродепутат від Нідерландів Йоханнес ван Баален, який також наголосив на важливості реформ для встановлення верховенства права і боротьби з корупцією в Україні, але зазначив, що Євросоюз при цьому повинен чітко знати, "на що був витрачений кожен євро його допомоги".

У цілому, головний меседж дебатів полягав у тому, що Єврокомісія повинна надати всю можливу допомогу Україні для того, щоб Угода про асоціацію з ЄС повноцінно запрацювала, а також, щоб мінімізувати збиток, що наносять українській економіці санкції, застосовані РФ після введення в дію зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом.

Нагадаємо, нещодавно представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що керівництво України зробило неймовірну роботу з просування вперед процесу реформ.

comments powered by HyperComments

Последние