ШІСТЬ ОБЛАСТЕЙ ПОТЕРПАЮТЬ ВІД СНІГОПАДІВ

19.01.2016 20:46

Шість областей на півдні та в центрі постраждали від сильних снігопадів на вихідних — Кіровоградська, Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська, Харківська й Полтавська. Висота снігового покриву сягає 10–30 см, пориви вітру — 20 м/с. Станом на понеділок без світла були 136 населених пунктів.

18 січня в обох напрямках перекрили трасу міжнародного значення Одеса – Київ. У кількох областях заборонили рух на дорогах державного значення. На Харківщині рятувальники витягли із заметів 18 "швидких", що везли хворих. У Миколаївській області понеділок і вівторок зробили для всіх вихідними днями. Комунальні служби працюють. Сніг допомагає розчищати військова техніка.

Одеський аеропорт закрили. Скасували рейси на Варшаву, Мінськ, Київ, Відень і Стамбул. Не працюють Білгород-Дністровський, Усть-Дунайський і Південний порти. В області власники міні-готелів запрошували до себе безкоштовно ночувати тих, хто застряв у заметах. Оголошення розміщували в соцмережах.

17 січня рибалки 53-річний Юрій Сідак, 64-річний Микола Кучугур і Микола Сідак, 66 років, заблукали на Дніпродзержинському водосховищі поблизу села Радянське Кобеляцького району на Полтавщині. До ранку сиділи в наметі на кризі.

— Вони виїхали о шостій ранку. Поставили на березі машину й пішли на лід. О третій почали збиратися назад. А дороги знайти не можуть — сніг мете в обличчя, — розповідає 29-річна Тетяна Сідак із села Китайгород Дніпропетровської області, невістка Юрія Сідака. — Свекор подзвонив сину Сергію. Той мене з матір'ю обдурив, що батькові бензин відвезе, бо місцеві зцідили. Зрозуміла, що щось неладне, коли Сергій почав обдзвонювати родичів, друзів і всі разом на кількох машинах вирушили до рибалок. Я підняла на ноги рятувальників, міліцію з Кременчука, Кобеляків і Полтави.

Близько дев'ятої вечора родичі крізь замети добралися до машини рибалок. А чоловіків за 3 км від берега знайшли рятувальники вночі.

— Зідзвонювалися з ними по телефону. Рибалки почули шум нашого аероглісера — спеціального рятувального човна (він може ковзати по кризі й рухається від повітряного гвинта. — "ГПУ"). Вказали напрямок, де сиділи. На берег доставили їх човном. Вони були голодні, тормозки з'їли ще в обід, — каже начальник Кременчуцької водолазно-рятувальної станції 59-річний Василь Білоус.

313 машин витягли із заметів рятувальники за неділю 17 січня й надали допомогу 434 людям — в Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Харківській і Полтавській областях.

comments powered by HyperComments

Последние