В РФ "КОМІТЕТ ІЗ ЗАПОБІГАННЯ КАТУВАННЯМ" ВИЗНАНИЙ "ІНОЗЕМНИМ АГЕНТОМ"

15.01.2016 20:25

У Росії "Комітет із запобігання катуванням" внесений у реєстр "іноземних агентів".
Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції РФ.
"Факт відповідності організації ознаками некомерційної організації, яка виконує функції іноземного агента, встановлений в ході проведення Управлінням Міністерства юстиції Російської Федерації по Оренбурзькій області позапланової документарної перевірки", - йдеться в повідомленні відомства.
Керівник "Комітету із запобігання катуванням" Ігор Каляпін, коментуючи російському телеканалу "Дождь" прийняте Мін'юстом рішення, розповів, що іноземним фінансуванням відомство назвало пожертвування громадян, роботодавці яких отримували гроші з-за кордону.
"Мін'юст в даному випадку привласнив собі законодавчі функції. Щоб визнати організацію іноземним агентом, обов'язкова присутність іноземного фінансування. Наші джерела фінансування - це російські громадяни. А вже звідки вони отримують зарплату, як ми можемо це перевірити?", - сказав Каляпін.
У Комітеті додали, що очікували подібного рішення від Міністерства юстиції. За словами Каляпіна, організація оскаржить ухвалене рішення в суді.
"Комітет із запобігання катуванням" був створений після припинення роботи "Комітету проти тортур" у липні 2015 року. "Комітет проти тортур" раніше також визнали "іноземним агентом", після чого організація закрилася.

comments powered by HyperComments

Последние