ЄК ВІДКРИВАЄ СПРАВУ ПРОТИ ПОЛЬЩІ ЧЕРЕЗ ЗАКОН ПРО КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД

15.01.2016 14:21

Європейська комісія відкриє справу проти Польщі щодо закону про Конституційний суд, який був підданий критиці як такий, що суперечить основоположним принципам верховенства права.
Про це заявив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, повідомляє Associated Press.
За його словами, "Єврокомісія проведе попередню оцінку даного питання щодо відповідності правовим нормам". Це перший крок у затяжній процедурі, яка в кінцевому рахунку може призвести до відкликання права голосу Польщі в ЄС.
Тіммерманс підкреслив, однак, що ЄС в першу чергу буде домагатися діалогу з Польщею.
Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Єврокомісія не прийматиме жодного формального рішення щодо Польщі за результатами закритого засідання, яке відбудеться у середу.
Після ухвалення у Польщі закону про ЗМІ, розкритикованого ЄС, у німецькому Бундестазі закликали Європейський Союз запровадити санкції проти Польщі.
Раніше повідомлялося, що представники Польщі та ЄС провели у Варшаві переговори щодо змін у законі про Конституційний суд, а також поправок до закону про теле - і радіомовлення.
У Польщі парламент прийняв закон, що змінює функціонування Конституційного суду, і це викликає побоювання з приводу авторитаризму правлячої партії "Право і справедливість".
Відтепер для прийняття будь-якого рішення КС необхідно дві третини голосів серед 15 конституційних суддів, а не простою більшістю голосів, як було раніше.

comments powered by HyperComments