В ПАРЄ ПЛАНУЮТЬ ОСКАРЖИТИ ПОВНОВАЖЕННЯ РОСІЙСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ

13.01.2016 21:17

Повноваження російської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) знову збираються оскаржити через анексію Криму та війну на Донбасі.
Про це посилаючись на джерела у ПАРЄ, пише DW.
Як повідомило джерело у секретаріаті ПАРЄ, "з високою ймовірністю можна стверджувати", що повноваження делегації РФ будуть оскаржені депутатами асамблеї у перший день зимової сесії, яка розпочнеться 25 січня у Страсбурзі.
Згідно з процедурою ПАРЄ, щороку під час відкриття січневої сесії повноваження усіх національних делегацій повинні бути заново підтверджені. Якщо законність перебування в залі певної делегації викликає в когось з присутніх заперечення, він повинен підвестися з місця і заявити про це, назвавши причину такого кроку. Його мають підтримати 30 депутатів із п’яти делегацій ПАРЄ.
На нинішній сесії ініціативу щодо оскарження повноважень російської делегації на підставі невиконання Москвою попередніх резолюцій асамблеї готові підтримати депутати зі Швеції, Литви, Естонії, Польщі та Великобританії.
Відповідну резолюцію з російського питання, радше за все, готуватиме моніторинговий комітет ПАРЄ. Вона буде винесена на голосування у четвер, 28 січня. Резолюція може або підтвердити повноваження російської делегації в ПАРЄ, або повністю їх анулювати, або підтвердити з певними обмеженнями (наприклад, знову позбавити представників РФ права голосу, тобто фактично подовжити існуючі санкції).
При цьому повноваження делегації РФ можуть бути оскаржені і розглянуті асамблеєю навіть якщо російські депутати не прибудуть до Страсбурга.
Делегація РФ досі перебувала під санкціями ПАРЄ, котрі були накладені на неї у квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російських депутатів було позбавлено права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими у її керівних органах.
Відтоді санкції щодо російської делегації двічі подовжувалися, а у відповідних резолюціях асамблея закликала Кремль повернути Крим, припинити воєнну агресію на Донбасі й вивести російські війська з території України.

comments powered by HyperComments

Последние