ТУРЕЧЧИНА ЗДІЙСНИЛА СЕРІЮ СПЕЦОПЕРАЦІЙ ПРОТИ КУРДІВ: ДЕСЯТКИ ЗАГИБЛИХ

13.01.2016 10:21

Анкара констатує значне загострення збройного конфлікту на південному сході.
Силові структури Туреччини знищили 32 курдських бойовиків у південно-східному регіоні країни під час спецоперації 9-10 січня. Про це повідомляють джерела у турецькій армії та Службі безпеки. Констатується ескалація конфлікту у цьому районі.

Турецька армія повідомила про знищення 448 бойовиків на південному сході країни внаслідок введення комендантської години, а також у результаті проведення спецоперації проти курдських повстанців, розпочатої у минулому місяці.

Дана операція стала однією із найкривавіших відтоді, як курдський заколот тридцятилітньої давнини відновився у липні минулого року.

«Ми будемо вести антитерористичну боротьбу із великою рішучістю, допоки наші гори, рівнини і міста очистяться від цих вбивць», – заявив прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу.

У найбільшому місті регіону, Діярбакир, солдат та офіцер поліції загинули 10 січня, потрапивши під вогонь стрілецької зброї під час зіткнення із повстанцями. У цій сутичці також отримали поранення 14 співробітників турецької Служби безпеки.

Робітнича партія Курдистану (РПК) розпочала свій заколот у 1984 році. Боротьба велась переважно у сільській місцевості, але пізніше насилля стало зосереджуватись у міських районах, де молодіжне крило РПК встановлювало барикади та окопувалось з метою стримати турецькі силові структури.

Тисячі людей залишили свої будинки у містах. Мешканці скаржаться на невибірковість проведення спецоперацій та комендантську годину, яка забороняє навіть хворим дістатись до лікарні.

9 січня турецькі сили знищили 16 повстанців у містах Джізре та Силопі неподалік від сирійського та іракського кордонів. Ще четверо бойовиків були вбиті в місті Сур. Про це й в офіційній заяві Збройні сили Туреччини.

Поліція знищила ще 12 членів РПК після того, як знайшла їх у будинку у південно-східному місті Ван, повідомили джерела у Службі безпеки. Один поліцейський загинув і двоє отримали поранення під час проведення операції.

Робітнича партія Курдистану визнана терористичним угрупуванням Туреччиною, США та Європейським союзом. РПК заявляє, що бореться за автономію та розширення прав для курдів у Туреччині.

Більше 40 000 осіб загинули протягом конфлікту.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що члени більше ніж 3100 членів РПК були вбиті під час проведення спецоперацій всередині і за межами Туреччини у 2015 році.

Нагадаємо, Ердоган пообіцяв поховати курдських повстанців в окопах, які вони вирили.

comments powered by HyperComments

Последние