У НАБУ НЕ МОЖУТЬ ПОРУШИТИ СПРАВУ ЗА ОФШОРНІ ДОХОДИ МАРТИНЕНКА

12.01.2016 16:08

У Національному антикорупційному бюро відмовили у відкритті справи щодо можливого ухиляння від декларування офшорних доходів колишнім депутатом Миколою Мартиненком.
Про це йдеться у відповіді НАБУ на заяву депутат від БПП Сергія Лещенка.
Депутат просив перевірити можливе ухиляння Мартиненка від декларування доходів з його офшорних компаній у 2011 та 2014 роках.

У НАБУ нагадали, що норма про кримінальну відповідальність за недостовірні дані у деклараціях набрала чинності 26 квітня 2015 року.
"Таким чином, закон про кримінальну відповідальність за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей не має зворотної дії в часі, а тому не може застосовуватись до подій, що сталися до 26.04.2015", - пояснили в НАБУ.
Проте у Антикорупційному бюро припустили, що могло мати місце "порушення колишнім народним депутатом Мартиненком М. В. вимог фінансового контролю, що є адміністративним правопорушенням".
Тому заяву Лещенка передали в МВС.
Як відомо, раніше Лещенко звернувся до правоохоронних органів з проханням перевірити декларацію Мартиненка, у якій він не вказав наявність у нього панамської офшорної компанії Bradcrest Investments.
Сам Мартиненко відхрещувався від цієї компанії, однак швейцарські прокурори отримали у женевському банку BNP Paribas підтвердження того, що кінцевим власником компанії є саме Мартиненко.
Крім того, згідно з матеріалами справи, Bradcrest Investments отримувала на свій рахунок "відкат" у сумі 15-20% від контракту між держкомпанією "Енергоатом" і чеським заводом "Шкода" в 2008 році.

comments powered by HyperComments