ЯК ОФОРМИТИ ID-КАРТКИ, ЯКІ ЗАМІНЯТЬ ПАСПОРТА

12.01.2016 14:43

Відсьогодні в Україні почалося оформлення пластикових ID-карток, які з часом замінять традиційні паспорта-книжки. Але поки оформляти їх будуть тільки 16-річним українцям, які отримують перший документ: для масштабної заміни документа всім бажаючим не вистачає ще одного законопроекту, прийняття якого обіцяють вже в січні-лютому.

Процедуру оформлення спростили: відтепер для отримання паспорта підліткам не потрібно буде збирати довідки в жеку і нести паспорти батьків, як було прийнято раніше. Все, що буде потрібно для отримання ID-карти, – свідоцтво про народження і особиста присутність.

Перший пластиковий паспорт підліткам необхідно буде оформити в підрозділі Державної міграційної служби виключно за місцем проживання. Після цього дані заносяться до Єдиного державного демографічний реєстр (ЕГДР), створений спеціально під “пластикову ініціативу” – це допоможе в майбутньому українцям отримувати документ вже в будь-якому відділенні ГМС на території України. Зараз до видачі документів готові 330 відділень відомства з 600, що існують в країні. У решті видаватимуть документи старого зразка, але необхідне обладнання обіцяють встановити протягом року.

Стати володарями ID-карт молоді люди зможуть через 10 (скорочена процедура) або 30 днів після оформлення. Грошей при цьому з підлітків не візьмуть. “Мито на паспорт становить 34 гривні та сплачується тільки при заміні втраченого документа. Перший паспорт видається абсолютно безкоштовно. Тобто при отриманні ID-картки взагалі ніякої оплати немає. Більше того – зараз це стало навіть дешевше безкоштовного, адже раніше ці діти повинні були прийти з фотографіями, а зараз їх робити не потрібно – цим займається фахівець на місці “, – розповів
спікер ДМСУ Сергій Гунько.

Пластикова карта розміром 5 на 8 см відтепер буде самостійним документом. На ній, крім стандартних паспортних даних (ім’я, прізвище, стать), міститиметься також унікальний для кожного екземпляра номер і номер документа в ЕГДР. У карту також буде вшитий цифровий чіп – туди запишуть персональні та біометричні дані власника (відбитки пальців і колір очей в обов’язковому порядку), а також місце проживання та сімейний стан. У ГМС заспокоюють: якщо десь буде необхідна інформація саме з чіпа, а обладнання для його зчитування немає, то за запитом необхідну довідку безкоштовно видадуть в найближчому відділенні міграційні. У майбутньому в ГМС обіцяють вмонтувати в чіп також цифровий підпис власника, але тільки після прийняття відповідного закону.

Але щоб такий документ могли оформити всі громадяни України, нардепам потрібно схвалити законопроект про документи, що засвідчують громадянство України. Він вже внесений в Раду, і глава ДМСУ Максим Соколюк сподівається, що він буде прийнятий вже в кінці січня-початку лютого. Втім, підкреслює Соколюк, навіть без цього закону паспорта, оформлені з 11 січня, – абсолютно легітимні і дійсні.

Оформити закордонний паспорт теж стало простіше.

За словами спікера Міграційної служби Сергія Гунько, технологія створення ID-карт – точно така ж, як і у біометричних закордонних паспортів, тому для оформлення обох документів можна використовувати одне й те ж обладнання. Раніше для закордонних паспортів, за його словами, робочі станції встановили в 210 підрозділах ГМС, а для нових паспортів додали ще в 115. Нові пункти прийому відкрилися в Дніпропетровську, Вінниці, Маріуполі, Артемівську та багатьох інших містах країни. “Вийшов своєрідний бонус: через введення пластикових ID-карт збільшилася кількість підрозділів, де можна оформити і закордонний паспорт. Сьогодні не у всіх районах у нас такі підрозділи були. Навіть по Київській області людям доводилося їхати в Бровари, Бориспіль або той же Київ” , – говорить він.

comments powered by HyperComments

Последние