ПОСОЛЬСТВО ЄС ПРОКОМЕНТУВАЛО ЗАБОРОНУ РОСІЄЮ ТРАНЗИТУ УКРАЇНСЬКИХ ТОВАРІВ

07.01.2016 12:21

Російська Федерація мусить поважати зобов'язання, взяті на себе в рамках Всесвітньої торгової організації (СОТ), заявили в представництві Європейського Союзу в Україні у відповідь на введену РФ заборону на транзит українських товарів.

"ЄС оцінює ситуацію, зокрема, і сумісність різних обмежень на транзит, з правилами СОТ. ЄС вважає, що всі члени СОТ, в тому числі Росія, повинні поважати свої багатосторонні зобов'язання, незалежно від якихось політичних міркувань", - цитує спікера представництва ЄС в Україні Юргіса Вілчінскаса Інтерфакс-Україна.

При цьому спікер зазначив, що Росія ввела різні торговельні обмеження та санкції проти України на початку 2016 року, після набрання чинності ЗВТ Україна-ЄС.

"Відповідні заходи Росії тепер виходять далеко за рамки призупинення певних переваг у рамках ЗВТ СНД і продовольчого ембарго, а також пов'язані з іншими українськими діями. Росія ввела жорсткі обмеження на поставку українських товарів до Казахстану транзитом через РФ", - підкреслив він.

Нагадаємо, 4 січня був припинений транзит вантажів з України через Росію. Причиною стало рішення РФ про те, що вантажі для транзиту з України в Казахстан повинні слідувати через Білорусь.

Читайте також: У Мінінфраструктури прокоментували зупинку транзиту з України через територію РФ
Міністерство інфраструктури України запропонувало перевізникам скористатися транзитним маршрутом в обхід РФ.
У Казахстані повідомили, що Комітет державних доходів міністерства фінансів опрацьовує з російською стороною питання надання безперешкодного проїзду для транзитних вантажів з України.

comments powered by HyperComments

Последние