УРЯДОВИЙ ОФІС З ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ: ДОВЕДЕТЬСЯ БОРОТИСЯ ІЗ ЗАКОНАМИ, ЩО СУПЕРЕЧАТЬ УГОДІ ПРО АСОЦІАЦІЮ

06.01.2016 10:18

Урядовий офіс з євроінтеграції має намір запровадити жорсткий контроль над підготовкою і прийняттям законів.
Про це, як повідомили "Європейській правді" в урядовому офісі з питань європейської інтеграції, заявила його директор Наталія Гнидюк.
"Нам доведеться запровадити дуже жорсткий контроль за підготовкою та прийняттям усіх нормативно-правових актів незалежно від того, хто є суб’єктом законодавчої ініціативи. Будь-який з документів має відповідати зобов’язанням України за Угодою про асоціацію, не повинні вноситися, а тим більше прийматися, нормативно-правові акти, що суперечать Угоді", - сказала Наталія Гнидюк.
 "Документи мають відповідати не лише праву ЄС, але й тим зобов’язанням, які Україна взяла на себе в межах Угоди про асоціацію. Вже зараз урядовий офіс спільно з представництвом ЄС в Україні відпрацьовують відповідний механізм контролю якості актів законодавства.
Найближчим часом має запрацювати механізм скринінгу, який робитиме сторона ЄС, наскільки прийняті в Україні законодавчі акти відповідають нормам права ЄС. Це доволі складна процедура оцінки відповідності прийнятого законодавства", - пояснила вона.

Слід зазначити, що в заяві Гнидюк йдеться не лише про контроль над прийняттям і підготовкою законів, контроль стосуватиметься і підзаконних актів.
Як писала ЄвроПравда, в законі про держбюджет незрозумілим чином з'явилася норма про відтермінування електронного декларування на термін "не раніше 1 січня 2017 року".
Про цю норму стало відомо лише в січні – в урядовому проекті бюджету її не було.
Міністр юстиції Павло Петренко раніше запевнив, що уряд не причетний до скандальних змін до державного бюджету, які зривають виконання Україною своїх зобов’язань в рамках безвізового діалогу.
Петренко наголосив, що уряд ближчим часом має намір розпочати виправлення проблеми.

comments powered by HyperComments

Последние