ЦІНИ НА НАФТУ РОСТУТЬ НА ТЛІ КОНФЛІКТУ МІЖ ІРАНОМ І САУДІВСЬКОЮ АРАВІЄЮ

04.01.2016 14:23

Світові ціни на нафту ростуть на тлі конфлікту між Саудівською Аравією та Іраном, повідомляє ВВС.

Так, ф'ючерси на нафту марки Brent з поставкою в лютому на лондонській біржі ICE додали з вечора неділі майже 2,5%. На момент написання замітки вони коштували 38,2 доларів за барель, а на піку зростання їхня ціна становила 38,5 доларів.

Нафта WTI на Нью-Йоркській біржі піднялася на 2% і на максимумі досягла 38,4 доларів за барель. Станом на ранок понеділка її ціна знову опустилася нижче 38 доларів.

Нагадаємо, у Саудівській Аравії стратили 47 підозрюваних у тероризмі, у тому числі шиїтського священнослужителя Німра Бакр аль-Німра. Це викликало хвилю протестів на Близькому Сході.

Так, учасники протестів проти страти шиїтського проповідника Німра Бакр аль-Німра в Саудівській Аравії зібралися на акцію протесту біля посольства Саудівської Аравії в Тегерані. Демонстрація переросла у заворушення. Учасники акції кидали у бік посольства "коктейлі Молотова", після чого увірвалися на територію дипломатичної місії. Поліції вдалося без застосування сили витіснити частину протестувальників з території посольства. Після нападу на посольство затримали 40 осіб. Глава Міністерства закордонних справ Саудівської Аравії заявив про розрив дипломатичних відносин з Тегераном.

comments powered by HyperComments

Последние