ПРЕМ'ЄР ЯПОНІЇ НАПОЛЯГАЄ НА ПЕРЕГОВОРАХ ІЗ В.ПУТІНИМ ЩОДО КУРИЛЬСЬКИХ ОСТРОВІВ

04.01.2016 09:28

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе на новорічній прес-конференції в Токіо заявив, що японській стороні необхідні переговори на вищому рівні з Росією для вирішення територіальної проблеми, передає УНН з посиланням на Associated Press.
“Без зустрічі у верхах не можна вирішити проблему північних територій (японці так називають Південні Курили — ред.)”, — сказав прем’єр.
С.Абе також зазначив, що постійно вишукує можливість для візиту В.Путіна до Японії в найбільш підходящий час. Прем’єр також назвав ненормальною ситуацію, коли дві країни через 70 років після війни так і не вирішили проблему мирного договору.
Довідка УНН: Проблема південних Курильських островів — територіальна прикордонна суперечка між Японією та Росією щодо приналежності південних островів Курильської гряди — Ітурупу, Кунаширу, Шикотану і Хабомаю, виникла в результаті окупації островів радянськими військами в 1945 року під час японсько-радянської війни, складової Другої світової війни. До окупації острови входили до області Немуро префектури Хоккайдо, Японія.
Японія не визнає російського суверенітету над островами і вважає їх своїми. Вирішення суперечки в міжнародних судових інстанціях блокується Росією. У 1956 році СРСР пообіцяв повернути Японії острови Шикотан і Хабомай з Південних Курил після підписання мирного договору, але договору підписано не було.

comments powered by HyperComments

Последние