САМІТ НАТО ПОВИНЕН ЗАПРОПОНУВАТИ КИЄВУ ПАКЕТ СПІВПРАЦІ – ГОЛОВА BBN ПОЛЬЩІ

04.01.2016 04:19

Cитуація в Україні буде одним з найважливіших пунктів, які розглядатимуться під час саміту Північноатлантичного альянсу в липні у Варшаві.

Про це заявив голова Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Павел Солох, інформує РАР.

“Складно собі уявити, щоб відносини з Росією стали такими ж як до анексії Криму і інших дій Росії проти України до розв’язання конфлікту в Україні. Ми (Польща – ред.) очікуємо, що саміт висловиться у цій справі і що у Варшаві відбудеться засідання Ради НАТО-Україна, оскільки про це говорив під час візиту до Києва (у грудні – ред.) президент Анджей Дуда”, - заявив Солох.

Повна нормалізація відносин між НАТО і Росією є неможливою доти, доки не буде розв’язано російсько-український конфлікт.

На думку глави BBN, саміт НАТО повинен підкреслити значення відносин Альянсу з Україною і запропонувати Києву пакет співпраці, схожий до того, який отримала Грузія під час саміту у британському Ньюпорті в 2014 році.

Солох зауважив, що саміт у Варшаві також повинен буде визначитися щодо зміцнення східного флангу Альянсу. Напрями посилення військової присутності НАТО на сході буде визначено під час  зустрічі міністрів оборони країн Альянсу в лютому.


Нагадаємо, варшавський саміт НАТО відбудеться 8-9 липня на Національному стадіоні. У ньому мають взяти участь 2,5 тис. делегатів з 65 країн, керівництво ООН, ОБСЄ, Світового банку, 500 міжнародних експертів, а також 1,5 тис. журналістів. Лідери делегацій зустрінуться також у  залі президентського палацу, де в 1955 році було підписано угоду про створення Варшавського договору – військово-політичного блоку соціалістичних країн, який мав діяти на противагу НАТО.

На організацію і проведення саміту планують витратити близько 156 млн злотих (орієнтовно 40 млн дол.).

comments powered by HyperComments

Последние