В УКРАЇНІ НАБУЛИ ЧИННОСТІ ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПОСТАВОК ГАЗУ

01.01.2016 17:20

Міністерством енергетики та вугільної промисловості офіційно опубліковані і вступають в силу правила безпеки поставок природного газу (аналог Prevention Action Plan у країнах ЄС), повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

18 грудня набув чинності Національний план дій (аналог Emergency Action Plan у країнах ЄС).

"Введення в дію цих документів наближає правила енергетичного ринку України до таких, які діють в ЄС. Вони спрямовані на посилення безпеки поставок природного газу в Україну шляхом прогнозування та оцінки можливих ризиків і вжиття заходів для їх запобігання, а також реагування на кризові ситуації по перериванню поставок газу", - сказано в повідомленні.

Зокрема, правила безпеки поставок природного газу визначають коло захищених споживачів, основні ризики безпеки та превентивні заходи для їх зменшення.

Національний план дій визначає рівні можливих кризових ситуацій з надходженням природного газу в Україну та систему заходів реагування на них, обов'язки суб'єктів ринку природного газу, а також першочергові заходи, які підлягають обов'язковому виконанню з метою оновлення надходження природного газу.

Положення документів є обов'язковими для виконання усіма суб'єктами ринку природного газу.

"Серед договірних сторін Енергетичного співтовариства Україна першою затвердила таке законодавство, що зміцнює її статус в Європі як надійного партнера в газовому секторі. Прийняті документи пройшли перевірку на відповідність міжнародним зобов'язанням України фахівцями секретаріату Енергетичного співтовариства", - наголошується в повідомленні.

Новини за темою: Яценюк очікує рішення Стокгольмського арбітражу за позовом "Нафтогазу" і "Газпрому" в 2016 році
Як повідомлялося, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк очікує ціну на природний газ у 2016 році нижче 200 доларів. Раніше Мінфін заявив, що розраховує, що ціна на газ в 2016 році буде 190-200 дол., але в бюджеті враховано "консервативний сценарій".

comments powered by HyperComments

Последние