ЄВРОДЕПУТАТИ ВІД ПОЛЬЩІ ПОСИЛЯТЬ ТИСК НА ЄК ПРОТИ УХВАЛЕННЯ ПРОЕКТУ "ПІВНІЧНИЙ ПОТІК-2"

31.12.2015 16:47

Польські євродепутати у наступному році посилять тиск на Єврокомісію з метою недопущення ухвалення проекту російського газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє "Польське радіо".

Євродепутат Яцек Саріуш-Вольський заявив, що цей проект загрозливий не лише з економічної, а й геополітичної точки зору.

"Газопровід шкодить закордонній, безпековій політиці та політиці сусідства, бо віддає на поталу російського газового шантажу такі країни, як Україна, Білорусь, а також у певному сенсі ставить під загрозу Польщу", - заявив Саріуш-Вольський.

Проти цієї інвестиції вже висловилися польські президент та уряд.

Польські політики заявляють, що ця інвестиція не сприятиме диверсифікації джерел поставок газу до Європи і не зменшить енергозалежності від Росії.

Євродепутат Ришард Чарнецький додав, що противники "Північного потоку-2" будуть змушені протистояти потужному російському лобізму, який завжди проявляється у вирішенні питань енергетичної безпеки.

Раніше повідомлялося, що Федеральне антимонопольне відомство Німеччини (Bundeskartellamt) схвалило створення СП "Північний потік-2".

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво 3 і 4 гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м на рік. Газ "Північного потоку-2" повинен прийти в австрійський Баумгартен. Запуск "Північного потоку-2" є частиною проекту "Газпрому" на шляху до відмови від українського транзиту.

Новини за темою: Порошенко подякував США за чітку позицію про неприпустимість проекту "Північний потік-2"
У червні поточного року "Газпром", E. On, Shell і OMV підписали меморандум про наміри, що передбачає спільне будівництво двох ниток газопроводу "Північний потік-2" сумарною потужністю 55 млрд куб. м газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до узбережжя Німеччини.

У жовтні вже почалося будівництво газопроводу "Ухта - Торжок-2", який має забезпечити постачання газу в газотранспортну систему "Північний потік-2". Будівництво нової газотранспортної системи РФ планується завершити в 2019 році.

Як повідомлялося, Словаччина назвала "Північний потік-2" загрозою енергетичній безпеці ЄС. Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від ЄС заблокувати проект будівництва "Північного потоку-2".

Новини за темою: У ЄС підтвердили наявність побоювань низки європейських країн щодо російського "Північного потоку-2"
Президент Республіки Польща Анджей Дуда вважає, що "Північний потік-2" - проект політичного характеру, який втручається в енергетичну безпеку країн.

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект газопроводу "Північний потік-2" не відповідає нормам ЄС щодо диверсифікації джерел постачання.

comments powered by HyperComments

Последние