ПОЛІТОЛОГ РОЗПОВІВ, ЧОМУ ВІДПУСТИЛИ ЛУКАШ

31.12.2015 10:17

Колишнього міністра юстиції часів Януковича Олену Лукаш відпустили через те, що екс-заступник голови Адіміністрації президента Андрій Портнов досі керує судами. Про це в коментарі Gazeta.ua заявив політолог Олексій Голобуцький.

"Справа Лукаш показала, що суд - це закрита каста, на яку має вплив явно не українська влада. Не дивлячись на те, що Андрій Портнов живе в Москві, досі керує процесами в судовій гілці влади України. Це продовжуватиметься доти, доки судову систему не реформують. Поки що все можна купити", - сказав Голобуцький.

Він вважає, що справа Лукаш не є політичною.

"Лукаш не є політичним гравцем того рівня, щоб на неї організовувати цілу справу. Вона просто представник старої влади, яка виконувала завдання. На відміну від інших чиновників уряду Януковича, вона не висловлює проросійську чи сепаратистську позицію. Нікуди не тікала, живе в Києві. При Януковичу таке й уявити собі не можна було. Це явно не політичне замовлення. Бо політичні замовлення не робляться так недолуго", - зауважив політолог.

Він наголосив, що від подібних судових рішень страждає авторитет Служби безпеки та Генпрокуратури.

"СБУ і прокуратура, м'яко кажучи, не раді, що її відпустили", - додав він.

Крім того, експерт назвав різними кримінальні справи Олени Лукаш та колишнього заступника голови Дніпропетровської ОДА Геннадія Корбана, які всі порівнюють.

"Справу Лукаш чомусь найбільше порівнюють із Корбаном. Але звинувачення проти неї не такі серйозні, як у нього. У справі Лукаш допускається і домашній арешт і застава", - розповів політолог.

Нагадаємо, Солом'янський суд Києва 28 грудня випустив Олену Лукаш. Повернув їй закордонні паспорти і заставу. Рішення суду оскарженню не підлягає.

comments powered by HyperComments

Последние