САКВАРЕЛІДЗЕ: В ОПЗ ВИЯВЛЕНІ КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ НА СОТНІ МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

31.12.2015 10:58

Прокуратура Одеської області звинувачує керівників ПАТ "Одеський припортовий завод" у навмисному розкраданні коштів та нанесенню збитків від реалізації продукції по заниженим цінам. Про це на своїй сторінці в мережі Фейсбук написав прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе.
"ПАТ "Одеський припортовий завод" оплатило відсотки за непотрібним кредитом в сумі кредиту біля 700 млн гривень, які доцільно було б направити на розвиток підприємства", -  написав він.
Давід Сакваралізе зазначив, що правоохоронними органами отримані відомості про те, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.12.2014 «Про заходи щодо стабілізації роботи ПАТ« ОПЗ »підприємство зобов'язали отримати в Державному ощадному банку України кредит на суму 5 млрд гривень.
За вказані кошти підприємство також зобов'язали закупити по стовідсотковій передоплаті природний газ в НАК «Нафтогаз України». Ці гроші у подальшому перераховані в Російську Федерацію для придбання сировини .
Крім того, з допиту посадових осіб та отриманих документів встановлено, що в травні цього року державою в особі Фонду держмайна України до складу керівництва заводу введені і наділені повноваженнями управляти фінансовою та зовнішньоекономічною діяльністю особи, раніше не мали відношення до його діяльності .

"Згодом саме вони уклали з новими іноземними фірмами низку договорів про продаж продукції за цінами, що не відповідає ринковим. У тому числі 22 жовтня 2015 укладено договір з австрійською фірмою про переробку давальницької сировини (толінгу). Отже, такі дії призвели до недоотримання ПАТ «Одеський припортовий завод» прибутку, що може спричинити собою зниження інвестиційної привабливості державного підприємства, а відповідно і його вартості у разі можливої приватизації. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває", -  зазначив прокурор Одещини.

comments powered by HyperComments

Последние