У ПЕТЕРБУРЗІ ЗНАЙШЛИ АРХІВИ П.СКОРОПАДСЬКОГО - ЕКСПЕРТ

30.12.2015 11:43

Український журналіст, музеєзнавець, громадський діяч Віктор Тригуб заявив, що в Петербурзі знайдено найповніші архіви Гетьмана Павла Скоропадського. Наші дослідники вважали їх втраченими назавжди, проте вони лежать в спецхрані № 9 ФСБ РФ в Ермітажі, передає УНН з посиланням на журнал “Музеї України”.
За словами В.Тригуба співробітники Ермітажу “вперто не хочуть визнати існування явища в музеї такого рівня, як спецхран КГБ № 9, що нині під управлінням ФСБ. Директор музею публічно заперечує наші твердження про існування в Ермітажі потужних мистецьких колекцій, вкрадених в українського народу царями і комуняками. Вже навіть наказ їх улюбленого таваріща Сталіна № 2 від 1917 року, про передачу Україні викрадених культурних цінностей, заперечує”.
Згідно із інформацією В.Тригуба “всі архівні документи, як і так званий “Архів Скоропадського”, були захоплені чекістами. Зберігалися в Одесі, Києві. Потім їх перевезли у спеціальне сховище до Чити. Потім — Ленінград. Якийсь час вони лежали у цікавих підвалах Адміралтейства. З 1973 року збірні документи, які отримали назву “Архів Скоропадського”, перевезли до Ермітажу. Де вони, нерозібрані і досі чекають дослідників з України”.
“Як виявилося, архіви тієї епохи і в Англії, і в США, давно розсекречені. Просто для тамтешніх дослідників ця тема не дуже цікава. Українські — нічого про це не знають. Плюс кошти, мова... В архіви і фондосховища РФ нас категорично не пускають, бо як виявилося, часто ми знаємо більше, ніж формальні хранителі. Нічого не вимагаємо. Просимо лише визнати існування в Ермітажі архіву Скоропадського і допустити до нього українських істориків”, — резюмував В.Тригуб.
Довідка УНН: П.Скоропадський - український громадський та політичний діяч, військовий, за правом народження носив князівський титул. Походив з козацько-старшинського роду Скоропадських. Офіцер армії Російської імперії. Учасник російсько-японської та I-ї Світової війн. Гетьман Української Держави з 29 квітня — 14 грудня 1918 року. Один із лідерів та ідеологів монархічного гетьманського руху.

comments powered by HyperComments

Последние