КРАЇНИ АСЕАН НЕ МОЖУТЬ ДОМОВИТИСЬ ПРО "ВІДКРИТЕ НЕБО"

28.12.2015 17:06

Індонезія і Філіппіни затягують ратифікацію концепції “відкритого неба” Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН). Таким чином, незважаючи на обговорені раніше терміни, програма загального повітряного простору над територією десяти держав регіону не набуде чинності до кінця поточного року, передає УНН з посиланням на The Straits Times.
Концепція передбачає, зокрема, вільний політ авіакомпаній країн-членів АСЕАН в будь-яку точку в межах асоціації. Однак, філіппінська влада дозволила перельоти в усі міста країни, крім Маніли. В Індонезії — навпаки, було відкрито небо тільки над Джакартою, тоді як інші вісім держав повністю зняли заборони.
Як вказується, програма спрямована на лібералізацію ринку авіаперевезень в регіоні, що дозволить підвищити конкуренцію між компаніями, у тому числі у сфері ціноутворення, одночасно надаючи більш широкий вибір споживачам. Зрештою, за задумом авторів концепції, це має стимулювати розвитку цілого ряду галузей економік АСЕАН.
Крім того, створення “відкритого неба” має підвищити ефективність контролю за рухом повітряних суден у регіоні. Разом з тим, як зазначають місцеві експерти, уряди низки країн побоюються, що їхні національні авіаперевізники не витримають конкуренції з більш сильними компаніями сусідніх держав.
Довідка УНН: до АСЕАН входять Бруней, В’єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М’янма, Сінгапур, Таїланд і Філіппіни. У країнах асоціації на площі приблизно 4,5 млн кв. км проживають більше 625 млн чоловік. На частку членів об’єднання припадають близько 3,4% світового ВВП і приблизно 7% обсягу світової торгівлі.

comments powered by HyperComments

Последние