ЗАХИСТ УВ'ЯЗНЕНОГО В ЧЕЧНІ КЛИХА ОТРИМАВ ДОКАЗИ ТОРТУР НАД УКРАЇНЦЕМ

25.12.2015 11:33

Адвокати ув'язненого в Росії українця Станіслава Клиха отримали його амбулаторний журнал та медичні картки, які велися у в'язницях П'ятигорська і Грозного.

 

Про це повідомила 24 грудня Українська гельсінська спілка з прав людини.

«В області променезап'ясткових суглобів з обох боків є старі рубці неправильної форми зі слів, від наручників. На колінному суглобі є старий рубець округлої форми 2 на 4 см праворуч. На лівому колінному суглобі є старий рубець 3 на 4 см округлої форми з ознаками запалення. Зі слів (Клиха-ред.), ці тілесні ушкодження він отримав рік тому з 25 серпня до 15 вересня 2014 року під час допиту в місті Владикавказ. В області гомілковостопного суглобу є старі рубці близько 0,5 см» - вказано записі обстеження Клиха у вересні 2015 року.

Зі слів українця, ці ушкодження він отримав у Владикавказі під час допиту - від наручників і застосування електричного струму.

Раніше захист Клиха оприлюднив його заяву про застосування тортур. Але тоді медичну документацію адвокату Марині Дубровіній отримати не вдавалося.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, майбутній вирок над українцем може бути визнаний сумнівним.

Водночас, ЄСПЛ відмовив у застосуванні «правила 39». Воно застосовується, коли життю та здоров’ю ув’язненого загрожує суттєва небезпека.

Зараз Клих перебуває у СІЗО в Грозному. Його і Миколу Карпюка звинувачують у вбивстві російських військовослужбовців під час Першої Чеченської війни. Наступне засідання відбудеться 13 січня 2016 року.

comments powered by HyperComments

Последние