РФ ГОТОВА КУПУВАТИ УКРАЇНСЬКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ДЛЯ ПОСТАВОК ДО КРИМУ, - ЧЕРЕЗОВ

25.12.2015 19:22

РФ готова закуповувати електроенергію в України для поставок в Крим. Про це повідомив заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, передає "Інтерфакс".

"Ми завжди говоримо, що ми готові купувати електроенергію в України. Будь-яких від нас негативних рішень, що ми не хочемо в України брати електроенергію – їх немає", - сказав він.

По суті, мова йде про постачання як мінімум до введення другої черги енергомосту в Крим, який запланований на квітень-травень 2016 року, після чого сумарні потужності без урахування українських перетоків будуть становити 1300 МВт. Поки запущена лише перша черга енергомосту.

Раніше президент РФ Володимир Путін наголошував, що "не можна допустити, щоб коли ми повністю заживимо Крим від чотирьох енерголанцюгів і повністю покриємо всі, що постачалася Україною в Крим, у нас були тривалі контракти на постачання електроенергії з України".

У прес-службі Міненерговугілля зазначають, що по мірі збільшення потужності перетікання по енергомосту з енергосистеми Кубані в Крим обсяги закупівлі української електроенергії будуть знижуватися.

У відомстві підкреслюють, що мобільні ГТЕС та дизельні генератори, оперативно перекинуті до Криму, дозволили пройти кризовий період – повністю забезпечити енергопостачання соціально значущих об'єктів і періодичне підключення всіх побутових споживачів в найбільш складний момент, до запуску першої черги енергомосту з Краснодарської енергосистеми до Криму.

В кінці грудня минулого року ВАТ "Інтер РАО" і "Укрінтеренерго" підписали два контракти на постачання електроенергії з Росії на Україну та з України до Криму. Контракти набули чинності 30 грудня 2014 року. Як пояснював раніше міністр енергетики РФ Олександр Новак, обидва контракти дійсні до кінця 2015 року.


Нагадаємо, з 22 листопада по 8 грудня поставки електроенергії з України до Криму були повністю припинені через підрив опор ЛЕП, які ведуть на півострів. У Криму був введений режим НС. 2 грудня був введений в дію енергоміст з Кубані в Крим.

comments powered by HyperComments

Последние