АМКУ ОГОЛОСИВ ГАЗПРОМ МОНОПОЛІСТОМ І ГОТУЄ ШТРАФ $540 МІЛЬЙОНІВ

25.12.2015 18:15

За результатами розгляду подання Кабміну щодо стану справ на ринку транзиту енергоносіїв Антимонопольний комітет визначив, що «Газпром» є монополістом на ринку транзиту природного газу.

При цьому, дії ПАТ «Газпром» завдали збитків НАК «Нафтогаз України» на суму 6 млрд дол. Про це під час брифінгу заявив голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За результатами розгляду подання Кабінету Міністрів України та на основі зібраних Комітетів доказів було встановлено, що ПАТ «Газпром» займає монопольне становище на ринку послуги з транзиту природного газу територією України. При цьому, протягом 2009-2015 років «Газпром» систематично порушував умови контракту з НАК "Нафтогаз Україна", що завдало останній збитків протягом вказаного періоду на суму 6 млрд дол», - сказав чиновник.

Також Терентьєв повідомив, що остаточне рішення в цій справі Антимонопольний комітет прийме на своєму засіданні 14 січня наступного року. Зокрема, на цьому засіданні буде прийнято рішення про накладання штрафу на «Газпром» та його розмір.

Читайте також: Заступник голови Газпрому ображений на експортну трубу: занапастила «боровички»
Остаточне рішення в цій справі буде прийнято на засіданні Комітету 14 січня наступного року. На це засідання запрошені і представники ПАТ «Газпром». За даними голови АМКУ, на «Газпром», очевидно, буде накладено штраф в розмірі 30% від грошового обороту транзиту газу. «В 2014 році обсяг такого обороту «Газпрому» склав 1,8 млрд доларів», - додав голова Антимонопольного комітету.

comments powered by HyperComments

Последние