ЦІНА НА НАФТУ ВПАЛА ДО 11-РІЧНОГО МІНІМУМУ

22.12.2015 13:27

Починаючи з літа 2014 року, ціни на «чорне золото» впали на дві третини.
Ціна на нафту сорту Brent впала майже на 2% до мінімального $36.17 за барель - найнижчого рівня з липня 2004 року. Дані показники є гіршими, ніж під час фінансової кризи. Так, напередодні Різдва 2008 року вартість сировини знизилась до $36,20, оскільки світова економіка попрямувала в напрямку рецесії після краху Lehman Brothers.

Нинішнє падіння до 11-річного мінімуму спричинене побоювання трейдерів щодо перспективи перенасичення ринку нафти, викликаної свіжими поставками, що випереджають світовий попит.

Світове виробництво нафти коливається на позначці рекордно високих показників. Ринок стикається з новими поставками з Ірану, які почнуть надходити тільки-но західні санкції будуть остаточно зняті. Іран прагне повернути клієнтів із Саудівської Аравії та Росії. Також додаткова сировина надходить із США, де ввели в експлуатацію додаткові бурові уставки.

Ціни на нафту впали більш ніж на дві третини з літа 2014 року, оскільки зменшився попит світової економіки та зросли обсяги видобутку «чорного золота» в США та інших країнах.

Ціна на нафтові ф'ючерси марки West Texas Intermediate (WTI) впала на 36% до $34,37 за барель.

Рейтингове агентство Moody 's знизило прогноз ціни для нафти сорту Brent у 2016 році на $10 за барель до $43, підкресливши надлишкову пропозицію і повторне введення Ірану на світовий ринок нафти. Деякі аналітики пророкують падіння вартості майже до $20 за барель.

Нагадаємо, Конгрес США скасував мораторій на експорт нафти.

 

comments powered by HyperComments

Последние