СУД РОЗПОЧАВ ПІДГОТОВЧЕ ЗАСІДАННЯ У СПРАВІ ГЕНЕРАЛА В.НАЗАРОВА

21.12.2015 08:42

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області розпочав підготовче засідання у справі генерал-майора ЗСУ Віктора Назарова, підозрюваного у службовій недбалості, що призвела до 49 військовослужбовців ЗСУ під час їхньої передислокації військово-транспортним літаком Іл-76 в Луганськ. Про це повідомив головуюча суддя Наталія Самоткан, передає кореспондент УНН.
"Суд розпочинає свою роботу", - повідомила суддя.
На засіданні присутній підозрюваний В.Назаров зі своїм захисником. Також у процесі беруть участь представники державонго обвинувачення Крим і Свинар, потерпілі і їхні представники.
Нагадаємо, 18 листопада 2014 року В.Назарову було оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.425 КК України (халатність при організації перельоту роти десантників у червні 2014-ого), яка призвела до катастрофи Іл-76. В результаті катастрофи загинули 40 десантників і 9 членів екіпажу.
26 українських військових із 49 загинули у віці до 30 років.
2 червня поточного року суддя Печерського суду обмежив термін ознайомлення адвокатів В.Назарова з матеріалами кримінального провадження через ймовірне затягування процесу з їх боку. Відповідно до рішення суду, адвокати мали закінчити ознайомлення до 12 червня, проте В.Назаров змінив адвокатів, що призвело до початку нового відліку часу на ознайомлення.
Разом з тим, 26 жовтня Печерський суд знов обмежив сторону захисту В.Назарова в ознайомленні з матеріалами кримінального провадження. Відповідно до ухвали суду, сторона захисту має ознайомитися до 12 листопада поточного року. При цьому, в разі чергової заміни адвокатів, вони будуть вважатися такими, що ознайомлені з матеріалами досудового розслідування. Таким чином, суд обмежив можливості для затягування процесу з боку В.Назарова.
Також нагадаємо, народний депутат і командир батальйону “Донбас” Cемен Семенченко заявив, що В.Назаров знав про операцію по знищенню літака Іл-76 мінімум за добу.
Крім того, за словами родички одного із загиблого, В.Назаров дозволив виліт літака ІЛ-76, попри категоричну заборону СБУ.
У свою чергу, підозрюваний у службовій недбалості, яка призвела до трагедії з Іл-76, генерал-майор ЗСУ В.Назаров зізнався, що не мав досвіду проведення антитерористичних операцій.
При цьому, сам В.Назаров, за словами родичів, так і не визнав своєї провини в авіакататсрофі, жодного разу не вийшов на контакт з матерями загиблих військових, а їх загибель назвав “статистичними втратами”.

comments powered by HyperComments

Последние


17:04Светодиодный профиль