ЄВРОСОЮЗ ВИДІЛИТЬ УКРАЇНІ 200 МЛН ЄВРО НА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ

21.12.2015 07:00

Європейський союз у 2016 році дасть Україні грантову допомогу на децентралізацію. Про це заявив глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми щороку направляємо 200 млн євро на підтримку різних проектів в Україні. Найбільш важливою є підтримка процесу децентралізації", - розповів дипломат.

Також він зауважив, що ці кошти виділяють на допомогу бізнесу для виходу на європейські ринки, на боротьбу з корупцією та реформу держслужби. Окрім цього, кошти мають піти на управління державними ресурсами, включаючи систему оподаткування та енергоефективності.

"Третій напрямок - це реформа держслужби, метою якої є допомогти їй перейти від держслужби, працюючої за вказівками, до держслужби, яка працює за проектами. Це зміна філософії", - сказав Томбінський.

Також посол нагадав про макрофінансову допомогу, яку ЄС надає Україні з 2014 року.

"Ми вже завершили дві програми за 2014 і 2015 роки, за якими Україна отримала 1,61 млрд євро. Вже працюємо над третьою макрофінансової програмою", - розповів він.

Дипломат сказав, що допомога від Євросоюзу надійде після того, як Верховна Рада прийме пакет тих законів, які необхідні для співпраці з МВФ. Бо макрофінансова допомога тісно пов'язана з допомогою Україні від МВФ.

Томбінскій нагадав, що нова програма макрофінансової допомоги від ЄС становить 1,8 млрд євро. З них один транш у розмірі 600 млн євро Україна вже отримала.

comments powered by HyperComments

Последние