УКРАЇНА ВИМАГАЄ ПОВЕРНУТИ ПЕРЕМІЩЕНІ РОСІЄЮ БУРОВІ УСТАНОВКИ

16.12.2015 11:12

МЗС України розцінює переміщення Росією двох самопідйомних бурових установок «Петро Годованець» та «Україна» і нафтовидобувної платформи «Таврида» в Чорному морі як грабунок майна та природних ресурсів.

 

«Розцінюємо зухвалу зміну російською стороною розташування у Чорному морі двох самопідйомних бурових установок В-312 і В-319 та нафтовидобувної платформи «Таврида», які є власністю України, як черговий епізод широкомасштабного грабежу майна і природних ресурсів, що скоюється державою-агресором протягом окупації частини суверенної території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополь» - йдеться у повідомленні.

Українська сторона вимагає від Російської Федерації повернути у користування і володіння належне Україні майно.

У відомстві підкреслили, що це чергове порушення РФ суверенних прав України як прибережної держави на розвідку та розробку природних ресурсів у її територіальному морі та на континентальному шельфі, гарантованих Конвенцією ООН з морського права.

Міністерство закордонних справ України залишає за собою право вимагати відшкодування від російської сторони шкоди, завданої діяннями останньої, що мають всі ознаки міжнародного правопорушення за змістом Конвенції.

Держприкордонслужба 15 грудня виявила, що дві самопідйомні бурові установки «Петро Годованець» та «Україна», які у 2014 році були незаконно захоплені РФ під час анексії Криму, переміщені із зони Одеського газового родовища ближче до півострова Крим. Їх точне місце знаходження уточнюється.

Також у ДПСУ наголосили, що на місці, де раніше були самопідйомні бурові установки, Росія встановлює переміщену від АР Крим нафтовидобувну платформу «Таврида» (координати: Ш-45º12´, Д-30º59´), яка також незаконно була захоплена минулого року.

Прикордонна служба ФСБ Росії відправила сторожовий корабель «Аметист» до бурових установок «Чорноморнафтогазу».

В анексованій компанії «Чорноморнафтогаз» заявляли, що переміщення двох бурових платформ із території Одеського газового родовища до берегів Криму було здійснено наприкінці листопада у зв'язку з підвищеною загрозою.

Бурові установки та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» захопили 2014 року під час анексії Криму Росією. Таким чином «Нафтогаз України» втратив контроль над цим кримським підприємством і заявив, що буде судитися з Росією за кримські активи.

comments powered by HyperComments

Последние