ПРЕМ'ЄР МАКЕДОНІЇ ГОТОВИЙ ПЕРЕЙМЕНУВАТИ КРАЇНУ ЗАРАДИ ВИРІШЕННЯ 24-РІЧНОЇ СУПЕРЕЧКИ З ГРЕЦІЄЮ

18.12.2015 11:57

Глава уряду Македонії заявив, що відкритий для зміни назви країни і висловив надію, що це призведе до закінчення найбільш незвичайного в світі дипломатичного випаду - 24-річного лінгвістичного диспуту з Грецією.

Про це прем'єр-міністр Македонії Нікола Груєвські заявив в інтерв'ю The Guardian.

"Ми хотіли б якомога швидше перейти до діалогу з Грецією, щоб знайти рішення, і якщо ми знайдемо рішення, ми повинні йти до громадян і організувати референдум", - наголосив він.

Глава уряду зазначив, що бажає відновити діалог з цього питання за умови, що будь-яку потенційну назву винесуть на плебісцит.

Зазначається, що коли в 1991 році Македонія проголосила незалежність від Югославії, багатьох греків обурила нова офіційна назва країни - Республіка Македонія. На думку громадян греції, їхні північні сусіди вкрали назву однойменної грецької провінції

Через цю суперечку Греція заблокувала членство Македонії до НАТО і можливість вступу до ЄС.


The Guardian пише про наявність сигналів того, що тривалі дебати можуть бути нарешті вирішені. Так, напередодні візиту в Афіни у четвер, глава МЗС Македонії Нікола Попоскі висловив оптимізм у розмові з щоденною грецькою газетою, константувавши більш зрілі умови для вирішення конфлікту з назвою. Зазначається, що цей візит буде першим за 15 років. Не виключають, що виснажена економічними труднощами Греція і європейська криза з біженцями дозволить нарешті балканським сусідам знайти компроміс. Так, візит Попоскі та необхідність вирішення інших нагальних проблем цілком може передвіщати початок кінця однієї з найбільш химерних дипломатичних суперечок у світі.

Раніше Албанія пригрозила заблокувати заявку на вступ Македонії до НАТО.

comments powered by HyperComments

Последние