ЛАТВІЯ ПОЧАЛА БУДУВАТИ ПАРКАН НА КОРДОНІ З РОСІЄЮ

16.12.2015 08:32

Загородження з'являться на одній третій частині латвійсько-російського кордону, роботи з їх встановлення уже розпочато. Про це повідомила представник прикордонної охорони Латвії Євгенія Позняк, передає УНН із посиланням на ВВС.
За словами Є.Позняк, проект облаштування латвійсько-російського кордону стартував в 2015 році, а в понеділок почалося будівництво самого паркану.
“Паркан потрібен у певних місцях, це близько 90 км із 270 км загального кордону. Йдеться про ділянки протяжністю по два — п’ять кілометрів. Він допоможе превентивно відволікти від перетину кордону, а також обладнати смугу необхідною технікою”, — зазначила Є.Позняк.
За її словами, в 2015 році істотно збільшилася кількість спроб нелегального перетину кордону.
“Протягом минулого року ми затримали 144 людини, а в цьому році їх кількість вже наближається до 500. Тобто, мова йде про триразове зростання. Особливо багато серед них в’єтнамців, які, як правило, йдуть групами по кілька десятків людей”, — зазначила представниця прикордонної охорони.
Раніше у латвійської сторони виникали проблеми з розміщенням нелегалів і їх відправкою на батьківщину. За словами Євгенії Позняк, існує прискорена процедура повернення емігрантів в ту країну, з якої вони прийшли. Проте останнім часом стає все важче довести, що це була, приміром, саме Росія.
Раніше латвійські політики не раз критикували МВС за повільність в питанні облаштування кордону з Росією, що отримав особливої ​​актуальності на тлі української кризи.
Як повідомляв УНН, 17 жовтня міністр внутрішніх справ Латвії Ріхард Козловскіс зазначив, що Латвія планує звести 90 км паркану на кордоні з РФ.

comments powered by HyperComments

Последние