ШТАЙНМАЙЄР СКАЗАВ ПРО ПОЧАТОК ВРЕГУЛЮВАННЯ У СИРІЇ

14.12.2015 12:18

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр задоволений результатами переговорів сирійської опозиції, що відбулися в столиці Саудівської Аравії.

Їх підсумок він прокоментував у п'ятницю, повідомили кореспондентові Укрінформу у МЗС ФРН.

«Те, що вдалося домовитися про створення делегації для переговорів і погодити спільну заяву з чітким розумінням необхідності політичного перехідного періоду - це більше, ніж ми могли чекати», - сказав глава МЗС.

За словами Штайнмайєра, в Ер-Ріяді було  «зроблено перший крок у напрямі виконання погодженої у Відні дорожньої карти з політичного врегулювання у Сирії». Водночас він наголосив, що до мети ще далеко. Головним спільним завданням, зазначив дипломат, зараз є «зробити так, щоб з проблисків надії двох перших віденських зустрічей для народу Сирії запалилося світло».

Німецький міністр похвалив організаторів зустрічі, саудівський уряд, якому вдалося створити «конструктивну робочу атмосферу» і усадити за стіл переговорів «різні зацікавлені групи з різними політичними точками зору і перспективами».

Напередодні, виступаючи на з'їзді своєї партії, СДПН, Штайнмайєр в черговий раз наголосив, що «лише політичне врегулювання покладе край сирійській війні». При цьому він виступив на підтримку участі збройних сил ФРН у сирійському конфлікті, оскільки не «можна закривати очі на те, що ІДІЛ не хоче політичного врегулювання».

comments powered by HyperComments

Последние