ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО НАЦАГЕНТСТВО З РОЗШУКУ АКТИВІВ, ОДЕРЖАНИХ КОРУПЦІЙНИМ ШЛЯХОМ

10.12.2015 17:40

 Президент України Петро Порошенко підписав закон про Нацагентство з питань розшуку активів, одержаних від корупційних та інших злочинів, передає УНН з посиланням на прес-службу Глави держави.
Вказано, що законом передбачений механізм розшуку активів, які підлягають арешту, їх повернення та управління арештованими активами, а також визначення правових засад організації та діяльності окремого незалежного органу, відповідального за провадження такої діяльності.
Згідно із законом, утворено Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів - компактний, висококваліфікований орган із широкими повноваженнями, високими гарантіями незалежності та, водночас, із достатньою кількістю контрольних механізмів з боку фахівців та громадськості, спеціально уповноважений на виявлення, розшук та управління кримінальними активами.
Як зазначається, одним із ключових принципів заснування та діяльності такого органу є гарантії його незалежності.
Основними завданнями Національного агентства, за повідомленням, зокрема, будуть проведення аналізу статистичних даних, результатів досліджень та іншої інформації стосовно виявлення, розшуку та управління активами; здійснення заходів із виявлення, розшуку, оцінки активів, за зверненням слідчого, прокурора, суду (слідчого судді); ведення Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні.
Також вказано, що Агентство братиме участь у забезпеченні представництва прав та інтересів України у закордонних юрисдикційних органах у справах, пов’язаних із поверненням активів, одержаних від корупційних та інших злочинів, до України.
У прес-службі Президента вказали, що з метою забезпечення реалізації цих завдань Національному агентству надано широкі права.
За законом, контроль за діяльністю Національного агентства здійснюватиметься через механізми громадської ради, комісії зовнішнього контролю (за аналогією із оцінкою діяльності Національного антикорупційного бюро України) та щорічного оприлюднення детального звіту про роботу Агентства у звітному році.
Окрім того зазначається, що Національне агентство повинно бути створене та розпочати свою роботу протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом.
"Необхідність створення агентства із повернення активів є одним із основних критеріїв виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС", - йдеться у повідомленні.
Вказано, що прийняття Україною європейських правил щодо ефективного розшуку, менеджменту арештованих активів та їх конфіскації дасть можливість забезпечити ефективну співпрацю з європейськими органами кримінальної юстиції та повернути до України виведені у злочинний спосіб активи.
"Законом внесено зміни до законодавства щодо удосконалення режиму спеціальної конфіскації, зокрема імплементації Директиви ЄС від 3 квітня 2014 року 2014/42/EU про арешт та конфіскацію предметів злочинної діяльності та доходів від неї в ЄС, усунення суперечностей у Кримінальному кодексі України щодо застосування спеціальної конфіскації, повернення в Україну активів, які є предметом злочинної діяльності або набуті внаслідок такої діяльності", - додали у прес-службі Президента.
Цей закон був прийнятий Верховною Радою України 10 листопада 2015 року.

comments powered by HyperComments

Последние