ПОТРАПИЛИ В ДЕСЯТКУ. УКРАЇНЦІ НАЗВАЛИ СФЕРИ, ДЕ ПРОДОВЖУЄ ПРОЦВІТАТИ МАСШТАБНА КОРУПЦІЯ

10.12.2015 15:32

Експерти Transparency International Україна спільно з ДП Укрпошта озвучили десять найбільш болючих корупційних проблем українців за підсумками опитування, проведеного в листопаді.

Як повідомили в прес-службі організації TI, за статистикою звернень українців продовжує лідирувати освіта. Весь список виглядає наступним чином:

1. Корупція в навчальних закладах (викладачі продовжують вимагати хабарі у студентів, у садах і школах - побори на ремонти та інші "необхідні заходи");

2. Корупція при оформленні документів на землю (при приватизації та виділенні земельних ділянок);

3. Благодійні внески в лікарнях, стягування плати за безкоштовні послуги;

4. Корупція при призові в військкоматах (відсутність єдиного електронного реєстру призовників дозволяє продавати "справи");

5. Зайві платежі при оформленні закордонних паспортів;

6. Корупція в житлово-комунальній сфері (зокрема, при підключенні автономного опалення);

7. Корупція в судах;

8. Корупція в правоохоронних органах (зокрема, нарікання на непрозорість переатестації правоохоронців і прокурорів);

9. Корупція при перетині кордону в зоні АТО (хабарі за вантажі та позачерговий проїзд);

10. Корупція в податковій, на митниці.


За словами виконавчого директора ТІ в Україні Олексія Хмари після закінчення двох років з моменту Революції гідності корупційні проблеми залишилися тими ж. Разом з тим, змінилося ставлення самих українців до проблеми: тепер вони готові повідомляти про корупцію та розслідувати її.

"Створення нових антикорупційних органів надихає і дозволяє сподіватися, що вперше в Україні боротьба з корупцією почнеться не тільки на папері і в гарячих промовах. Саме тому ми, як громадські експерти та активісти підготували докладні описи зібраних нами проблем і передали їх у відповідні держоргани, в тому числі - в Національне антикорупційне бюро. По кожному з цих питань ТІ Україна вимагає розслідування і результату", - резюмував він.

Також уточнюється, що так звані "листи щастя" отримають в Міносвіти, Госгеокадастрі, МОЗ, Міноборони та МВС, а також в СБУ і ГФС.

comments powered by HyperComments