ІРАК ПОПРОСИВ НАТО ДОПОМОГТИ ВИДВОРИТИ ТУРЕЦЬКИХ ІНСТРУКТОРІВ З КРАЇНИ

09.12.2015 23:43

Прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді зателефонував генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу і закликав його переконати Туреччину вивести своїх військових з Іраку.

Про це повідомляється в заяві, оприлюдненій прес-службою прем'єра.

«Ситуація (несанкціоноване перебування турецьких військ на території Іраку – ред.) є порушенням суверенітету Іраку, і обов’язком НАТО є застосувати свій авторитет, щоб змусити Туреччину вивести війська з території Іраку", - заявив аль-Абаді.

Він зауважив, що турецький контингент присутній на території його країни без відома і згоди Іраку.

Крім того, зазначається, що уряд країни звертався до Туреччини через дипломатичні канали, вимагаючи негайного виведення військ протягом найближчих двох днів.

Читайте також: В Іраку теж переконані, що Туреччина купує нафту в ІДІЛ
Генсек НАТО відповів, що донесе позицію глави іракського уряду до Туреччини і її представництва в альянсі, наголосивши на необхідності знайти дипломатичне вирішення кризи.

У той же час турецьке агентство Anadolu

із посиланням на міністерство закордонних справ повідомило у вівторок, що міністри оборони Іраку і Туреччини збираються обговорити кількість особового складу турецької армії, що перебуває на тренуванні у північному Іраку.

В турецькому МЗС зазначають, що дипломатичні непорозуміння між країнами виникли через те, що Ірак зажадав виведення турецьких військових інструкторів, які перебувають у населеному пункті Башика неподалік Мосула, а в Анкарі згадані інструктори є частиною планової ротації військ.

МЗС Туреччини на своєму веб-сайті заявило, що кількість військовослужбовців, дислокованих у Башиці, буде переглянуто після будь-якої угоди між оборонними відомствами країн.

У заяві МЗС також наголошується на тому, що Туреччина підтримує Ірак у боротьбі з "Ісламською державою", а згадана місія націлена на підготовку іракських добровольців, а не розгортання бойових дій.

comments powered by HyperComments

Последние