КАЛІБРУВАННЯ ВАГ АБО ОБМАН ПОКУПЦЯ

07.12.2015 05:28

На електронних вагах обманюють не рідше ніж на механічних
Даремно ви думаєте, що якщо на прилавку стоять електронні ваги, то це гарантія точного і чесного зважування. Навпаки! Якраз тут це дуже зручно. Не потрібно ніяких магнітиків (хоча їх теж застосовують), підпиляних гир та інших фокусів.

Електронні ваги мають різні настройки. Головна з них - це та, при якій ваги запам'ятовують відповідність сигналу від тензодатчика до ваги. Процедура називається калібруванням.

Найцікавіше, що при калібруванні можна поставити на терези 900 грам і записати їх як кілограм. У різних вагах це зроблено по-різному, але суть незмінна.

Після цього ваги в робочому режимі будуть показувати на 10% більше реальної ваги. Зазвичай для калібрування потрібна викрутка і калібрувальні гирі. Ваги тільки якісного гатунку дивіться по ссилці " весы электронные торговые ". Оскільки процедура не описана в паспорті ваг, а продавці відрізняються рідкісною технічної безграмотністю, то такі хитрі налаштування роблять сервісні центри або за додаткову плату або умільці-одинаки.

Електронні ваги зручні тим, що продавець, спійманий на обмані, може з чесними очима сказати, що він / вона в цьому нічого не розуміє, і ваги самі збилися. Майже правда. Він / вона нічого не розуміє, а електронні ваги досить часто збиваються через перевантаження, ударів або стрибків напруги. І, мабуть, раптові перевірки контролюючих органів не дуже несподівані.

Тільки раз на рік, перед повіркою в органах стандартизації, ваги налаштовують правильно. Після того, як на ваги наклеять свіжу голограму, їх знову калібрують на користь продавця.

Зазвичай ваги налаштовують на плюс десять відсотків. Купивши кілограм яблук, ви отримуєте 900 грам. За рік ви залишаєте у продавців десятки кілограмів продуктів.

Якщо ж ваги використовують не для продажу, а для закупівлі, то їх налаштовують в інший бік, і вони показують вагу менше реального. Зазвичай це роблять скупники металобрухту або м'яса. Селяни намагаються обдурити скупників, а ті - селян. Хто перемагає в цьому обмані, точно сказати не беруся. Але якщо ваги налаштовані на мінус 10 відсотків, то скупник, заплативши за 90 тонн м'яса, отримує 100. Непогана надбавка.

Як не бути обманутим?

Не соромтесь. Вас обманюють, а ви соромитеся?


Не бійтеся влаштовувати скандали. Відчуйте до цього смак.
Якщо ви не дуже нахабні, то купіть ручні ваги - безмін. Адже контрольні ваги стоять далеко не скрізь. З їх допомогою можете перевірити вагу придбаного товару. Але для продавця це не доказ.
Набагато простіше і дешевше придбати 250граммовую торгову гирю. Такі гирі (не еталон і не калібрувальні!) У фірмах торгують ваговим обладнанням стоять 20-30грн. Без особливих церемоній і не соромлячись, ставте гирю на ваги. Якщо вас ще не обдурили, то йдіть в інше місце. А якщо ви вже й гроші встигли віддати, то переходьте до п'ятому пункту.
Скандальте. Голосно, але коректно, спокійно, аргументовано і без рукоприкладства. Не факт, що вам повернуть гроші, але знаходяться поруч покупці помітять скандал і, ймовірно, не стануть купувати у цього продавця. Моральна компенсація

 

В Одесі на ринках суцільний надіявся: на апельсинах - 100 грам, на м'ясі - 200.

 

В умовах економічної кризи як ніколи актуальна приказка "копійка рубль береже". Економити можна, хоча б на те, щоб вас не обманювали. Як не попастися на вудку?

під виглядом звичайних покупців провели експеримент, під час якого купувала фрукти, овочі, рибу і м'ясо на різних одеських ринках. Товар нам зважували і на електронних і механічних вагах, але, як виявилося, щоразу нас намагалися обважити на 30-200 грам.

comments powered by HyperComments

Последние