В АФГАНІСТАНІ ЛІКВІДУВАЛИ ЛІДЕРА РУХУ "ТАЛІБАН"

06.12.2015 18:51

Ватажок екстремістського руху "Талібан" в Афганістані мулла Ахтар Мохаммад Мансур помер від поранень, отриманих в середу при перестрілці з іншими бойовиками.

Цю інформацію підтвердили представники офіційної влади країни.
"Мансур отримав серйозні поранення в ході перестрілки в середу після запеклої суперечки з іншими ватажками угруповання", - цитує "ТАСС" слова представників уряду.
Як зазначає агентство, після того, як він став новим ватажком руху, "Талібан" розколовся на два угруповання.
Нагадаємо, що 28 вересня бойовики руху "Талібан" захопили 100-тисячне місто Кундуз на півночі Афганістану, неподалік від таджицького кордону.
У столиці Афганістану Кабулі 12 листопада пройшла багатотисячна акція протесту проти свавілля "ІДІЛ" і "Талібану". Народ обурило жорстоке вбивство семи хазарейців (етнічна група в Афганістані). Серед жертв були жінки та діти.
Довідка: Мулла Ахтар Мохаммад Мансур очолив екстремістський рух "Талібан" в Афганістані в кінці липня. Він замінив померлого засновника угруповання муллу Мохаммада Омара.
Ісламістський рух "Талібан" сформувався в Афганістані в 1994 році. З 1996 по 2001 правив країною, в 2003 році ООН визнала рух терористичною організацією. Таліби надали притулок Усамі бін Ладену після теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку. За різними оцінками, ісламісти контролюють до 70% території Афганістану, число активних бойовиків організації оцінюється в 27 тис чоловік.

comments powered by HyperComments

Последние