TRANSPARENCY: УКРАЇНА ЗІШТОВХНУЛАСЯ З ВИСОКИМ РИЗИКОМ КОРУПЦІЇ У ВІЙСЬКОВИХ УСТАНОВАХ

04.12.2015 11:34

Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International попереджає про високий ризик корупції у військових установах України та закликає провести незалежний моніторинг Міністерства оборони.

 

Як підкреслюється в повідомленні організації, Україна зіткнулася з високим ризиком корупції у військових установах.

«Україна наразі знаходиться в критичній точці. Якщо Міністерство оборони виконає свої антикорупційні зобов’язання, військовослужбовці зможуть краще та активніше захищати український народ», - зазначила директор Transparency International з питань оборони та безпеки Катрін Діксон.

«Затягування реформи є критичним для стабільності, економічного розвитку та міжнародної довіри донорів. Конфлікт, з яким сьогодні зіштовхнулася Україна, надає боротьбі з корупцією ще більшого значення. Якщо через корупцію українські солдати не отримують грошей, або повинні купувати оснащення за свої кошти, це руйнує військову ефективність та демотивує народ. Самих лише реформ Міністерства оборони не достатньо -  для того щоб зробити антикорупційну боротьбу ефективною, потрібний сильний зовнішній контроль», - додала Діксон.

Антикорупційний індекс оборони класифікує країни за шкалою від А (дуже низький ризик корупції) до F (критичний ризик). Україна потрапила до групи D з дуже високим ризиком корупції.

За даними Стокгольмського інституту дослідження проблем світу, витрати в секторі оборони стрибнули на 20% в 2014 році, а в 2015 році очікується їх подвоєння.

comments powered by HyperComments

Последние