КРЕМЛЬ ПОГОДИВСЯ ЛИШЕ НА ПРОДОВЖЕННЯ, АЛЕ НЕ РОЗШИРЕННЯ МАНДАТА ОБСЄ НА ДОНБАСІ

03.12.2015 17:22

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ готова розширити свою присутність на захопленій «ДНР» території. Росія, традиційно, виступила проти. Про це повідомив заступник голови місії Олександр Хуґ, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми підготували співробітників, транспортні засоби, житло, матеріально-технічне забезпечення. Ми чекаємо рішення й гарантії безпеки від тих, хто контролює цю територію», – пояснив Хуґ. На його думку, відкриття нових баз «дозволить проводить збалансований моніторинг у районах по обидва боки лінії зіткнення». «Ми будемо ближче до місця порушення і будемо швидше повідомляти про порушення. Важливо розуміти, що нам необхідне таке співробітництво на цьому боці (контрольованому «ДНР», – ред.). На підконтрольному уряду боці у нас вже налагоджено співпрацю», – зауважив він.

У свою чергу, Росія, як завжди, має «окрему думку». Кремль підтримує лише продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в пунктах пропуску «Донецьк» і «Гукове» на українсько-російському кордоні до 31 січня 2016 року, йдеться в повідомленні російського МЗС. При цьому у відомстві вважають, що необхідності в розширенні мандату цієї місії немає.

Як відомо, майже половина підконтрольної сепаратистам території Донбасу закрита для патрулювання представниками місії ОБСЄ.

comments powered by HyperComments

Последние