ШТАЙНМАЄР: МОЖЛИВА ЗУСТРІЧ РАДИ НАТО-РОСІЯ НА РІВНІ ПОСЛІВ

03.12.2015 13:32

За словами Франка-Вальтера Штайнмаєра, міністри закордонних справ країн-членів НАТО дали доручення генсеку Альясу підготувати можливу зустріч Ради НАТО-Росія на рівні послів.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що першим кроком у відновленні роботи Ради НАТО-Росія може бути зустріч на рівні послів. Про це він заявив у середу, 2 грудня, в Брюсселі, де відбувається зустріч міністрів закордонних спарв країн-членів НАТО.
Нагадаємо, напередодні Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив за відновлення зустрічей Ради НАТО-Росія, аби запобігти виникненню ризикованих та конфліктних ситуацій.
За словами Штайнмаєра, які наводить агентство Reuters, міністри закордонних після обговорення цього питання дали доручення генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу здійснити необхідну підготовчу роботу, аби "спочатку знову стала можливою зустріч на рівні послів".
Незважаючи на те, що режим припинення вогню на Сході України, де Росія підтримує озброєних сепаратистів, є досить крихким, у переговорах щодо мирного врегулювання сирійської кризи Росія займає конструктивну позицію, зазначив Штайнмаєр.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, своєю чергою, коментуючи можливість відновлення зустрічей Ради НАТО-Росія заявив, що розгляне можливість поновлення використання Ради для політичної взаємодії з Москвою. "Я вітаю підтримку, висловлену з приводу можливості скликання Ради. Я подивлюся, як це можна було б зробити. Я працюватиму разом з послами і повідомлю, коли і як це може бути втілено", - цитує агентство "Інтерфакс" слова генсека НАТО, сказані 2 грудня на прес-конференції в Брюсселі.
Рада НАТО-Росія була створена у 2002 році, щоб активніше залучати Москву до співпраці з Альянсом і встановити довіру між колишніми супротивниками. Востаннє Рада збиралася на рівні дипломатів у червні 2014 року. З тих пір діалог між сторонами заморожений через конфлікт в Україні.

comments powered by HyperComments

Последние