ДЕРЖДЕП: США МОЖУТЬ ЗАПРОВАДИТИ НОВІ САНКЦІЇ ПРОТИ РФ ЧЕРЕЗ ПОРУШЕННЯ ДОГОВОРУ ЩОДО РСМД

03.12.2015 07:42

Влада США допускає введення нових економічних санкцій щодо Російської Федерації (РФ) у зв'язку з невиконанням Москвою Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД). Про це заявила заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Роуз Гетемюллер на слуханнях у Палаті представників Конгресу США, повідомляє The New York Times.

Так, американський уряд заявляє, що РФ порушила Договір щодо РСМД, розробивши і випробувавши минулого року заборонену цим договором крилату ракету наземного базування.

Як зазначила Гетемюллер, російські високопосадовці ніколи не визнавали факту розробки озброєння, забороненого договором. За словами заступника держсекретаря, у зв'язку з цим США розглядають можливість введення "економічних заходів" у відповідь на порушення Росією Договору щодо РСМД.

В адміністрації президента США Барака Обами зазначають, що ракети ще не розгорнуті. Однак високопоставлений чиновник Пентагону Брайан П. Маккеон заявив, що згадане Гетемюллер порушення є серйозним. "Ми говоримо про реальну систему, а не про потенційну можливість", — сказав Маккеон.

За його словами, у Міноборони США усвідомлюють, що розгортання Росією ракетної системи збільшить ризик для європейських і азіатських союзників Вашингтона, а також створює непряму загрозу для самих Штатів. Зважаючи на це Пентагон розробив низку військових варіантів тиску на Москву, підкреслив Маккеон.

Нагадаємо, у липні 2014 року президент США Барак Обама направив лист президентові РФ Володимиру Путіну, у якому звинуватив Москву в порушенні Договору щодо РСМД.

Даний договір, підписаний у 1987 році, став першим документом про ліквідацію цілого класу озброєнь — ракет наземного базування з дальністю від 500 до 5,5 тис. км.

Про те, що США вживатимуть заходів, якщо Росія порушить Договір щодо РСМД, також раніше заявляли в Пентагоні.

comments powered by HyperComments