ІЗРАЇЛЬ ПРИПИНЯЄ ВІДНОСИНИ З ЄС У ПИТАННІ ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТУ З ПАЛЕСТИНОЮ

01.12.2015 07:21

Ізраїль припиняє контакти з органами Європейського Союзу, залученими до мирних переговорів з палестинцями після того, як ЄС почав вимагають маркування експортної продукції ізраїльських поселень на Західному березі.
Про це повідомляє Euractiv.
Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху наказав главі МЗС провести "переоцінку участі органів ЄС у всьому, що пов'язано із дипломатичним процесом з палестинцями".
"До завершення переоцінки, прем'єр-міністр розпорядився припинити дипломатичні контакти з ЄС та його представниками в цій області", - відзначили в МЗС.
У відомстві відзначили, що заборона залишиться в силі поки триватиму переоцінка ролі ЄС в зусиллях по встановленню миру.
У той же час відзначається, що Ізраїль буде продовжувати бізнес з чиновниками національних урядів європейських держав-членів.
"Важливо дати зрозуміти, що Ізраїль підтримує дипломатичні переговори з окремими європейськими державами, такими як Німеччина, Велика Британія і Франція - але не з інститутами Європейського Союзу", - заявили у ізраїльському МЗС.
Таке дії Ізраїлю викликані рішенням Єврокомісії про маркування продуктів з ізраїльських поселень, які в ЄС вважають окупованими.
Як відомо, Євросоюз не визнає ізраїльської окупації Західного берега ріки Йордан, сектора Газа, Східного Єрусалима й Голанських висот, захоплених в 1967 році після війни на Близькому Сході.
В ЄС наголошують, що політика маркування спрямована на те, щоб розрізняти товари, вироблені в межах міжнародно визнаних кордонів Ізраїлю і зовні.

comments powered by HyperComments

Последние