ТУРЕЧЧИНА ХОЧЕ ВГАМУВАТИ НАПРУГУ ІЗ РОСІЄЮ - ПРЕМ'ЄР ДАВУТОГЛУ

27.11.2015 20:56

Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що Анкара "співпрацюватиме з Росією та нашими партнерами для вгамування напруги" між країнами після інциденту зі збиттям російського бомбардувальника Су-24.
У колонці для британської Times, пан Давутоглу наголосив, що головним пріоритетом має бути боротьба із радикальним угрупованням "Ісламська держава".
Водночас він зазначив, що Туреччина зобов'язана захищати свої суверенні території.
"Збиття нерозпізнаного літака у турецькому повітряному просторі не було - і не є - актом проти конкретної країни", - запевнив пан Давутоглу.
Він додав, що "Туреччина вжила заходів, заснованих на постійних принципах взаємодії" і "заходи для захисту нашої території залишатимуться на місці".
Раніше президент країни Реджеп Таїп Ердоган відкинув заклики Росії до вибачень за інцидент із Су-24, заявивши, що Анкара не потребує вибачатися за порушення власного авіапростору.
У той же час у коментарі телеканалу France 24 пан Ердоган зазначив, що "якби ми знали, що літак російський, можливо, ми попередили б його по-іншому".
Росія стверджує, що турецький винищував F-16 збив російський Су-24 над територією Сирії.
Президент Росії Володимир Путін попередив Анкару про "серйозні наслідки". Він також назвав аргументи Анкари щодо Су-24 "маячнею і відмовками".

comments powered by HyperComments